تاثیر منفی خشكسالی بر تولید گندم در استان مركزی

تاثیر منفی خشكسالی بر تولید گندم در استان مركزی

به گزارش تولیدو مرکزی رییس سازمان جهاد کشاورزی استان مرکزی اظهار داشت: با وجود زحمات و تلاش کشاورزان و اقدامات کارشناسی در مزارع، متاسفانه به سبب تنش شدید خشکسالی که طی 50 سال قبل بی سابقه است، شاهد کاهش تولید محصول گندم در استان هستیم.


مجید آنجفی در گفت و گو با ایسنا، اظهار نمود: سال زراعی گذشته بیش از ۴۲۰ هزار تن گندم در استان مرکزی تولید و ۳۴۵ هزار تن تحویل سیلوها شد و پیش بینی می شود که امسال ۲۵۰ هزار تن گندم در استان تولید شود که حدود ۲۰۰ هزار تن که بیش از نیاز استان است، تحویل سیلوها شود. البته این میزان نسبت به سال قبل کاهش قابل توجهی خواهد داشت.
رییس سازمان جهاد کشاورزی استان مرکزی، با اعلان اینکه برمبنای تفاهم های انجام شده، توانستیم از گندم تولیدی استان هایی که بهترین کیفیت را دارند و با خشکسالی هم مواجه نمی باشند، بذر سال آینده را تامین نماییم، افزود: البته از اسفند ماه سال قبل در این خصوص اطلاع رسانی شده که انتظار می رود کشاورزان و گندمکاران بذر گندم مصرفی خودرا جداگانه نگهداری کنند تا به مشکل بر نخورند.
آنجفی بذر مورد نیاز استان را ۲۰ هزار تن عنوان نمود و اظهار داشت: برای کشت سال آینده حدود ۵۰۰ هزارهکتار بذر گندم آبی را باید تامین کرد که پیش بینی می شود حدود ۱۲ هزار تن نیز خود کشاورزان بصورت خود مصرفی نگهداری کنند و بقیه بصورت بذر و گواهی شده در استان تامین و تولید شود و امیدواریم در تامین بذر مشکلی نباشد.
منبع:

1400/04/14
10:10:14
5.0 / 5
257
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۵
تولیدو