فراخوانی برای توسعه یك سامانه با كاربرد در سنگ های مخازن هیدروكربوری

فراخوانی برای توسعه یك سامانه با كاربرد در سنگ های مخازن هیدروكربوری

تولیدو: فراخوان حل نیاز تحقیقاتی در زمینه «توسعه سامانه اندازه گیری سرعت امواج الاستیک در سنگ های مخازن هیدروکربوری» با حمایت صندوق نوآوری و شکوفایی و به سفارش یک شرکت دانش بنیان منتشر گردید.


به گزارش تولیدو به نقل از ایسنا، گروه های پژوهشی و فناور توانمند برای ارائه چاره مذکور باید تا ۲۰ اردیبهشت ماه سال جاری پروپوزال خودرا بوسیله سایت صندوق نوآوری ثبت کنند.

صندوق نوآوری و شکوفایی بمنظور تقویت توان توسعه فناوری شرکت های دانش بنیان با رویکرد نوآوری باز و همکاری فناورانه، خدمت جدیدی را طراحی نموده است که از این طریق نیازهای تحقیقاتی و فناورانه شرکت های دانش بنیان و بعد از آن گروه های پژوهشی و فناور توانمند برای اجرای طرح های تحقیقاتی و توسعه فناوری های مورد نیاز این شرکتها را شناسایی می کند.

در صورت توافق پروپوزال دهنده منتخب (مجری تحقیق) و شرکت دانش بنیان (متقاضی تحقیق) قرارداد سه جانبه ای بین «صندوق نوآوری و شکوفایی»، «متقاضی» و «مجری» منعقد خواهد شد که صندوق نوآوری در قالب این قرارداد تا ۷۰ درصد از هزینه اجرای تحقیقات را به شکل بلاعوض به متقاضی پرداخت خواهدنمود. این مبلغ بطور مرحله ای و متناسب با پیشرفت اجرای طرح در اختیار مجری قرار می گیرد.

تخمین دقیق ظرفیت مخازن هیدروکربوری مستلزم اندازه گیری دقیق میزان تخلخل و تراوایی سنگ های این مخازن است که بواسطه سرعت عبور امواج الاستیک از نمونه های سنگ مخزن تعیین می شود. هدف اصلی انجام این پروژه توسعه سامانه ای است که بتواند سرعت امواج الاستیک S و P را در نمونه سنگ های مخازن هیدروکربوری، در وضعیت شبیه سازی شده مخزن و شرایط اتمسفریک اندازه گیری نماید.

انتظار می رود در فاز اول این پروژه تحقیقاتی، تیم مجری چشمه تولید امواج ارتعاشی، ترنسدیوسر دریافت کننده امواج و نرم افزار رابط کاربری دستگاه را طراحی و پیاده سازی کند.

در فاز دوم این پروژه، سیلندر تولید فشار و جکت مجهز به المنت های حرارتی، برای شبیه سازی شرایط فشاری و دمای درون مخزن، توسط تیم مجری توسعه داده شود.

به نقل از روابط عمومی صندوق نوآوری و شکوفایی، علاقمندان می توانند تا ۲۰ اردیبهشت ماه سال جاری پروپوزال خودرا در قالب فایل WORD بوسیله سامانه غزال به آدرس ghazal.inif.ir/grant ارسال نمایند.
منبع:

1400/02/04
21:19:10
5.0 / 5
845
تگهای خبر: تولید , دستگاه , سایت , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
تولیدو