یك مقام مسئول خبر داد

تأمین مالی صنعت نساجی با استفاده از اوراق گام

تأمین مالی صنعت نساجی با استفاده از اوراق گام

به گزارش تولیدو مدیرکل دفتر تأمین مالی و پشتیبانی تولید وزارت صمت اظهار داشت: با همکاری بانک مرکزی، تأمین مالی صنعت نساجی از راه اوراق گام اجرا می گردد.به گزارش تولیدو به نقل از وزارت صمت، نعمت اله شهبازی در نشست مشترک بهره گیری از ابزارگواهی اعتبار مولد (گام) در زنجیره های تولیدی صنعت نساجی، در محل انجمن صنایع نساجی ایران که با حضور هیات مدیره انجمن و مدیران برخی از واحدهای این صنعت و مدیران مرتبط وزارت صمت و بانک مرکزی برگزار شد، اظهار داشت: واحدهای صنعتی فعال در زنجیره صنعت نساجی می توانند برای کمک به تأمین بخشی از سرمایه در گردش مورد نیاز از گواهی اعتبارمولد گام استفاده کنند.
وی اضافه کرد: شبکه بانکی بنا به رشد شدید هزینه های تولید امسال توان و ظرفیت پاسخگویی به تمام نیاز واحدهای تولیدی به تسهیلات را ندارد و متنوع کردن ابزارهای تأمین مالی بخش تولید امری ضروری و مورد تاکید همه ی کارشناسان است. اوراق گام فرصت مناسبی برای صنایعی مانند قطعه سازی، نساجی و… است که می توانند از این ظرفیت استفاده کنند.
مدیر کل دفتر تأمین مالی و پشتیبانی تولید وزارت صمت توضیح داد: حدود ۳، ۰۰۰ میلیارد تومان مصوبه انتشار اوراق گام برای تأمین سرمایه در گردش زنجیره قطعات خودرو دریافت شده و زنجیره های فرش ماشینی، نساجی، ساخت تجهیزات و ماشین الات صنعتی در حال طی مسیر هستند.
عمرانی معاون دفتر اعتبارات بانک مرکزی هم در این جلسه، اظهار داشت: گواهی اعتبار مولد (گام) که ازابزارهای مورد تایید بانک مرکزی و بازار سرمایه است بعنوان ابزارای دو گانه در بازار پول و بازار سرمایه امکان تأمین نقدینگی و سرمایه در گردش واحدهای تولیدی را خواهد داشت.
عمرانی اضافه کرد: به علت ضمانت کامل بانکهای عامل، ریسکی متوجه دارندگان اوراق نخواهد بود.
در آخر این نشست، با عنایت به استقبال حاضرین جهت استفاده از اوراق گام جهت تأمین مالی بخشی از نیاز واحدهای نساجی، مقرر شد به منظور عملیاتی کردن و فرهنگ سازی بهره مندی از این اوراق در زنجیره صنعت نساجی، ابتدا برخی از واحدهای متقاضی از جانب انجمن صنایع نساجی ایران به منظور هماهنگی ها و اقدامات لازم تا حصول نتیجه به دفتر تأمین منابع مالی وزارت صمت معرفی شوند.
بنا براین گزارش، مزیت اصلی اوراق گام احیای خرید اعتباری در زنجیره های تولید بوده که با عنایت به این که کارمزد انتشار یک مرتبه قابل پرداخت می باشد در صورت مدیریت صحیح و شناسایی زنجیره ها امکان نقل و انتقال بدون کارمزد و در نتیجه کاهش هزینه های مالی بنگاه های تولیدی فراهم گشته است.


منبع:

1399/11/19
20:46:25
0.0 / 5
923
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۱
تولیدو