معاون وزیر صمت خبر داد:

كاهش چشم گیر واردات گوشت و كره به سبب افزایش تولید

كاهش چشم گیر واردات گوشت و كره به سبب افزایش تولید

به گزارش تولیدو معاون بازرگانی داخلی وزارت صنعت، معدن و تجارت با اشاره به کاهش صف تخصیص ارز نیمایی به کمتر از یک ماه اظهار داشت: واردات کره از 50 به 5 هزار تن کاهش یافته است.به گزارش تولیدو به نقل از وزارت صمت، عباس قبادی امروز در جلسه کارگروه ستاد تنظیم بازار ضمن اشاره به گزارش تنظیم بازار پتروشیمی، عنوان کرد: برمبنای دریافت گزارش امروز بازار محصولات پتروشیمی از ثبات نسبی در عرضه و تقاضای برخوردار می باشد.
تأمین ۱۰۰ درصدی نهادهای دامی
دبیر کارگروه تنظیم بازار کشور همین طور ضمن اشاره به گزارش درباره نحوه تامین و توزیع محصولات پروتئینی اضافه کرد: بر طبق این گزارش نحوه توزیع نهاده های دامی در کشور تا مدتی پیش گرفتار وقفه شده بود و مشکلاتی را برای تامین در این بخش بوجود آورده بود اما حالا همه نهاده های دامی بصورت ۱۰۰ درصدی تامین می شود و پس تولید کنندگان می توانند محصولات خودرا به قیمت مصوب عرضه کنند.
معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت در مورد دریافت گزارش در جلسه امروز از روند تغییرات قیمت کالا بیان داشت: گزارش مذکور حکایت از ثبات قیمت کالا نسبت به هفته های گذشته داشت بدین سبب روند با ثبات بازار نیز ادامه دارد.
صف تخصیص ارز نیمایی به کمتر از یک ماه رسید
وی درباره تخصیص ارز نیمایی اضافه کرد: طبق گزارش نمایندگان بانک مرکزی نحوه تخصیص ارز نیز از آن حکایت می کند که صف تخصیص ارز نیمایی به کمتر از یک ماه رسیده است و پس روند ثبات بازار نیز حکایت از این مساله دارد.
قبادی درباره روند ترخیص کالا از گمرکات کشور بیان داشت: طبق گزارش واصله روند ترخیص کالا عادی شده است و روند خروج کالا از بنادر کشور طبیعی و عادی است و براین اساس در هفته های اخیر ثبات نسبی در بازار را شاهد بوده ایم.
کاهش واردات کره از ۵۰ هزار تن به ۵ هزار تن
دبیر کارگروه تنظیم بازار کشور با اشاره به اینکه در سنوات گذشته سالانه حدود ۵۰ هزار تن کره به کشور وارد می شد، اظهار داشت: با عنایت به خودکفایی در تولید محصولات کشاورزی امسال واردات کره به ۵ هزار تن کم شد.
کاهش واردات گوشت منجمد به علت افزایش تولید داخلی
وی ضمن اشاره به کاهش واردات گوشت منجمد قرمز، اضافه کرد: در سنوات گذشته بیش از ۸۰۰ میلیون دلار به واردات گوشت قرمز منجمد اختصاص می یافت که امسال واردات گوشت قرمز منجمد در حدود ۱۰۰ میلیون دلار بوده است که این کاهش واردات ناشی از تولید این محصول در داخل کشور بوده است.
آخرین تصمیمات درباره تنظیم بازار مرغ و تخم مرغ
قبادی ضمن اشاره به ثبات نسبی در بازار مرغ عنوان کرد: برای این مساله از بخش کشاورزی تشکر می نماییم ضمن اینکه در جلسه امروز با عنایت به گزارشی از مشکلات تولید و عرضه تخم مرغ وجود دارد تصمیماتی گرفته شد و امیدواریم با این تصمیمات بازار تخم مرغ نیز به ثبات نسبی برسد.
وی به اختلافات بین انجمن و بخش تولید مرغ در مورد قیمت جوجه یک روزه اشاره نمود و اظهار داشت: در جلسه امروز در مورد قیمت جوجه یک روزه اختلافات حل شد و تقریباً در مورد قیمت آن توافقی حاصل شد که امیدواریم با این تصمیمات درباره جوجه یک روزه نیز ثبات نسبی داشته باشیم.


منبع:

1399/10/01
19:44:44
5.0 / 5
890
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
تولیدو