رئیس سازمان حمایت:

111 هزار شكایت مردمی به ثبت رسید

111 هزار شكایت مردمی به ثبت رسید

به گزارش تولیدو رئیس سازمان حمایت با اشاره به اینكه در ۶ ماهه نخست سال جاری ۱۱۱ هزار و ۳۳۷ فقره گزارش و شكایت مردمی دریافت شده است، اظهار داشت: بیشترین شكایات بر مبنای نوع تخلف مربوط به گرانفروشی و عدم درج قیمت است.به گزارش تولیدو به نقل از وزارت صنعت، معدن و تجارت، عباس تابش تصریح کرد: در ۶ ماهه نخست سال جاری ۱۱۱ هزار و ۳۳۷ فقره گزارش و شکایت مردمی در مورد کالا و خدمات از راه ستاد خبری مستقر در سازمان صنعت، معدن و تجارت استان ها دریافت شده است.
رئیس سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان اضافه کرد: از مجموع شکایات دریافتی ۱۱۰ هزار و ۳۶۶ فقره معادل ۹۹ درصد قابل پیگیری و ۹۷۱ فقره معادل یک درصد غیر قابل پیگیری بوده است.
وی با بیان اینکه از مجموع شکایات رسیدگی شده ۳۷ هزار و ۸۷۴ فقره معادل ۳۴ درصد منجر به تنظیم برگ گزارش بازرسی شده است، خاطرنشان کرد: ۵۶ هزار و ۱۳۲ فقره معادل ۵۰ درصد منجر به عدم احراز تخلف و ۱۷ هزار و ۳۳۱ فقره معادل ۱۶ درصد به دلیل انجام کار کارشناسی در حال پیگیری می باشد.
رییس سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان افزود: از این تعداد شکایات، ۹۵ هزار و ۵۰۶ فقره معادل ۸۶ درصد مربوط به کالا و ۱۵ هزار و ۸۳۱ فقره معادل ۱۴ درصد مربوط به خدمات بوده و بیشترین شکایت های دریافتی در بخش کالا مربوط به انواع نان، میوه و سبزی و در بخش خدمات مربوط به نرخ تعمیر خودرو های سبک و کافی نت است.
مصالحه بیشتر از ۳۵۰۰ مورد از تخلفات با تدابیر اتخاذ شده
تابش خاطرنشان کرد: با تدابیر اتخاذ شده، از مجموع شکایات رسیدگی شده که منجر به تخلف شده اند ۳ هزار و ۵۵۴ فقره منجر به مصالحه و جلب رضایت شاکیان شده و از تشکیل و ارجاع پرونده به ادارات کل تعزیرات و دیگر محاکم قضایی اجتناب شده است.
وی با بیان اینکه بیشترین شکایات بر مبنای نوع تخلف مربوط به گرانفروشی و عدم درج قیمت است، اظهار داشت: در ارتباط با نحوه دریافت شکایات در مجموع ۷۳ هزار و ۸۳۵ فقره معادل ۶۶ درصد به صورت تلفنی، ۱۸ هزار و ۳۶۷ فقره معادل ۱۷ درصد به صورت حضوری و ۱۹ هزار و ۱۳۵ فقره معادل ۱۷ درصد به صورت کتبی بوده است.
رئیس سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان خاطرنشان کرد: استانهای تهران، خراسان رضوی، آذربایجان شرقی و البرز با افزایش تعداد شکایات و استان های سمنان، جنوب کرمان، کهکیلویه و بویراحمد و خوزستان با کاهش شکایات مواجه بوده اند.


منبع:

1399/07/13
21:19:15
5.0 / 5
1526
تگهای خبر: تولید , خدمات , خودرو , سازمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
تولیدو