در پنج ماهه نخست امسال

حجم سرمایه گذاری خارجی در بخش صنعت، معدن و تجارت 2 برابر شد

حجم سرمایه گذاری خارجی در بخش صنعت، معدن و تجارت 2 برابر شد

تولیدو: آمارهای انتشار یافته از طرف وزارت صنعت، معدن و تجارت (صمت) نشان میدهد كه در پنج ماهه نخست امسال حجم سرمایه گذاری خارجی مصوب در بخش صنعت، معدن و تجارت 97 درصد رشد داشته است.


به گزارش تولیدو به نقل از ایسنا، تا اختتام مرداد ماه امسال ۴۹ طرح صنعتی، معدنی و تجاری به ارزش ۸۵۰ میلیون دلار در هیئت سرمایه گذاری خارجی مصوب شده که به لحاظ تعداد و حجم به ترتیب ۳۲ و ۹۷ درصد نسبت به زمان مشابه سال قبل افزایش داشته است؛ به طورری که در پنج ماهه اول سال قبل سرمایه گذاری خارجی در بخش صنعت، معدن و تجارت شامل ۳۷ طرح به ارزش ۴۳۱ میلیون دلار بوده است.
در این میان آمارها نشان میدهد که در طول این مدت ۶۰ طرح سرمایه گذاری خارجی به ارزش ۲۴۰۰ میلیون دلار در کل بخش های اقتصادی کشور تصویب شده و بخش صنعت، معدن و تجارت ۲۶ درصد از سرمایه گذاری خارجی مصوب را در پنج ماهه اول امسال به خود مختص کرده است.
همین طور در طول این مدت بخش صنعت با ۴۱ طرح ۸۳.۶ درصد از سرمایه گذاری خارجی را به خود مختص کرده است. در بخش معدن و تجارت نیز به ترتیب پنج و سه طرح تصویب شده که یعنی با ۱۰.۲ و ۶.۲ درصد از کل سرمایه گذاری خارجی را به خود اختصاص دادند.
بر طبق این آمار از بین ۴۹ طرح یاد شده ۲۶ طرح به ارزش ۷۲۸ میلیون دلار در حال طی مراحل اجرایی و ۲۳ طرح به ارزش ۱۲۲ میلیون دلار در حال بهره برداری است.
چهار گروه نخست سرمایه پذیر نیز شامل ساخت مواد و محصولات شیمیایی، ساخت فلزات اساسی، ساخت محصولات غذایی و انواع آشامیدنی ها و ساخت ماشین آلات و تجهیزات طبقه بندی نشده در جای دیگر است که به ترتیب ۴۰۵، ۴۵، ۳۲ و ۲۶ میلیون دلار از سرمایه گذاری خارجی را به خود اختصاص دادند.
آلمان، امارات متحده عربی، چین و ترکیه نیز چهار کشور نخست سرمایه گذار هستند که به ترتیب ۳۴۱، ۵۴، ۳۲ و ۳۰ میلیون دلار از حجم سرمایه گذاری خارجی مربوط به آنها بوده است.
همین طور در میان استانها، سیستان و بلوچستان، خوزستان، تهران، آذربایجان شرقی و البرز و به ترتیب ۴۲، ۳۸، هشت، هشت و چهار درصد از این سرمایه گذاری را جذب کرده اند.
منبع:

1399/06/14
08:37:45
5.0 / 5
2275
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۲
تولیدو