افزایش ۲۰ درصدی تعداد گشت های مشترك بازرسی از اصناف

افزایش ۲۰ درصدی تعداد گشت های مشترك بازرسی از اصناف

تولیدو: رئیس سازمان حمایت مصرف كنندگان و تولیدكنندگان، از افزایش 20 درصدی تعداد گشتهای مشترك برگزار شده و رشد 18 درصدی تعداد پرونده های متشكله سال 1398 نسبت به سال 1397 آگاهی داد.


به گزارش تولیدو به نقل از وزارت صنعت، معدن و تجارت، عباس تابش اظهار داشت: گشت های مشترك بازرسی با سایر دستگاه های مرتبط بمنظور هم افزایی و استفاده بهینه از ظرفیت كارشناسی دستگاه های مختلف در پیش گیری از تخلفات و رسیدگی فوری به شكایت های مردمی، در طول سال توسط سازمانهای صنعت، معدن وتجارت استانها برنامه ریزی و اجرا می شود.
وی افزود: در سال ۱۳۹۸ در مجموع ۱۱۴ هزار و ۱۳۴ گشت مشترك انجام شد كه این رقم در سال قبل آن (۱۳۹۷) ۹۴ هزار و ۹۷۸ مورد بوده است.
معاون وزیر صمت و رئیس سازمان حمایت مصرف كنندگان و تولیدكنندگان همین طور اشاره كرد: تعداد پرونده های متشكله سال قبل (۱۳۹۸) نیز ۵۶ هزار و ۶۲۷ فقره و تعداد پرونده های متشكله سال قبل آن (۱۳۹۷) ۴۵ هزار و ۵۹ مورد بوده است.
تابش بیان كرد: البته از مجموع گشتهای برگزار شده سال قبل (۱۳۹۸) ۸ هزار و ۴۵۹ مورد مربوط به اسفند ماه بوده كه منجر به تشكیل ۴ هزار و ۴۰ پرونده تخلف شده است.
وی در بخش دیگری از سخنان خود اشاره كرد: سازمان های صنعت، معدن و تجارت استانها در زمان یاد شده، ۳۰ درصد از گشت های مشترك خودرا با اتاق اصناف و اتحادیه ها، ۲۲ درصد با ادارات كل تعزیرات حكومتی، ۱۴ درصد با دانشگاه های علوم پزشكی، ۳ درصد با ادارات كل استاندارد، ۳ درصد با ادارات كل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و ۲۸ درصد را با سایر دستگاه ها برگزار كرده اند.
معاون وزیر صمت و رئیس سازمان حمایت مصرف كنندگان و تولیدكنندگان در آخر اظهار داشت: از مجموع پرونده های تخلف متشكله، ۳۵ درصد مربوط به گشت های مشترك با ادارات كل تعزیرات حكومتی، ۳۰ درصد مربوط به گشتهای مشترك با اتاق اصناف و ۳۵ درصد مربوط به سایر دستگاه های ذیربط است.


منبع:

1399/01/26
23:52:41
5.0 / 5
3243
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
تولیدو