درخواست كمك انگلیس برای چیدن میوه و سبزی

درخواست كمك انگلیس برای چیدن میوه و سبزی

به گزارش تولیدو انگلیس به دنبال كمبود كارگران فصلی، از شهروندانش درخواست نمود به منظور تضمین تأمین مواد غذایی در طول بحران جهانی شیوع كرونا، در چیدن میوه و سبزی كمك كنند.به گزارش تولیدو به نقل از ایسنا، بخش كشاورزی انگلیس به شدت به كارگران فصلی وابسته است اما اپیدمی ویروس كرونا روند جابجایی كارگران در این كشور را مختل كرده است.

جورج اوستیس، وزیر محیط زیست انگلیس در اطلاعیه ای اعلام نمود: ما باید نیروی كار انگلیسی را برای پر كردن این خلاء و تضمین رساندن میوه و سبزی به دست مصرف كنندگان در ماههای تابستان بسیج نماییم. تلاشهای درخشانی از جانب صنعت برای استخدام كارگر در جریان است و من از مردم می خواهم در حد امكان مشاركت كنند.

پیش از این هم یافتن كارگران فصلی با خروج انگلیس از عضویت اتحادیه اروپا دشوار شده بود.

جولیا كلاكنر، وزیر كشاورزی آلمان هم اظهار كرده كه آلمان با وجود بحران ویروس كرونا، مواد غذایی كافی دارد اما نیروی كار در زنجیره تأمین غذا از كشاورزان گرفته تا فروشگاهها محدود شده است.

وی در یك كنفرانس مطبوعاتی اظهار داشت: وضعیت كمبود نیروی كار در زنجیره تأمین غذا حاد است چونكه ورود نیروی كار از كشورهای همسایه به شدت كاهش پیدا كرده است و به خصوص كشتارگاهها، بسته بندی گوشت و لبنیاتی ها با كمبود كارگر مواجهند.

انجمن زراعی بزرگ اروپا از كشورهای اتحادیه اروپا درخواست كرده است با وجود اپیدمی ویروس كرونا بازار واحد خویش را باز نگه دارند.

بر اساس گزارش رویترز، كشاورزان آلمانی به علت قرنطینه كه مانع سفر كارگران فصلی از شرق اروپا شده است، نگران از بین رفتن محصول مارچوبه سفید هستند. یك كشاورز در شهر بلیتز كه هر فصل حدود ۶۰۰۰ تن مارچوبه تولید می كند، اظهار نمود كه ۵۰۰ نفر كارگر كم دارد و اگر نتواند كارگر پیدا كند چاره ای به جز رها كردن محصول خود در خاك و خراب شدن آن ندارد.

اكثر كارگران فصلی از رومانی و لهستان هستند اما وزارت كشور آلمان روز چهارشنبه ورود كارگران فصلی برای چیدن میوه و سبزیجات را به منظور آهسته كردن روند شیوع بیماری كووید ۱۹ ممنوع اعلام نمود.

روزنامه پرفروش بیلد احتمال كمك گرفتن از سربازان برای چیدن مارچوبه را بیان كرد كه اهمیت این محصول در فرهنگ آلمان را بارز می كند.
1399/01/08
14:16:50
5.0 / 5
3339
تگهای خبر: بازار , تولید , صنعت , فروش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
تولیدو