مدیركل تعزیرات استان تهران:

فروش خودرو 5 درصد زیر قیمت بازار پذیرفتنی نیست

فروش خودرو 5 درصد زیر قیمت بازار پذیرفتنی نیست

به گزارش تولیدو مدیركل تعزیرات استان تهران اظهار داشت: از آنجایی كه سازمان های مسئول مبنای قیمتی مشخصی برای خودرو تعیین نكردند سازمان متبوعش نمی تواند با گرانفروشی چارچرخ ها در بازار برخورد كند.


به گزارش تولیدو به نقل از ایسنا، محمدعلی اسفنانی مدیر كل تعزیرات استان تهران درباره گرانی خودرو در بازار، اظهار داشت: از آنجایی كه هم اكنون مبنای قیمتی مشخصی برای خودرو وجود ندارد، نمی توان با گرانفروشی در بازار برخورد كرد برای اینكه سازمان تعزیرات برای برخورد با گرانفروشان باید مبنای قیمتی داشته باشد بطور مثال زمانیكه سازمان مسئول، قیمت گوشت قرمز را ۱۰۰ تومان اعلام می كند اگر این كالا در بازار ۱۰۱ تومان به فروش رسد مصداق گرانفروشی بوده و ما با آن به راحتی برخورد می نماییم.
وی با اشاره به اینكه هیچ سازمانی قیمت خودرو را تعیین نكرده است، اضافه كرد: مسئولان باید قیمت خودرو های تولید شده توسط تمامی خودروسازان را به سازمان تعزیرات اعلام كنند تا در صورت گرانفروشی در بازار ما با آن برخورد نماییم.
فروش خودرو ۵ درصد زیر قیمت بازار پذیرفتنی نیست
اسفنانی اظهارات برخی مسئولان در خصوص اینكه فروش آنها ۵ درصد زیر قیمت بازار است را حرفی نادرست و غیرحقوقی دانست و اظهار نمود: مگر قیمت بازار را می توان مبنای بهای خودرو دانست، ممكنست در ایام آینده قیمت این كالا در بازار ۱۰ برابر بهای فعلی شود.
مدیر كل تعزیرات استان تهران اشاره كرد: فروش خودرو ۵ درصد زیر قیمت بازار پذیرفتنی نیست برای اینكه قیمت ها در بازار توسط دلالان تعیین می شود، مادامی كه این مبنا اصلاح نشود سازمان تعزیرات نمی تواند به موضوع گرانی بهای خودرو در بازار ورود كند.
قیمت كالاها در بازار باید توسط تولیدكننده تعیین و تعدیل شود
وی با اشاره به اینكه قیمت كالاها در بازار باید توسط تولیدكننده تعیین و تعدیل شود، افزود: با رقابت درست میان تولیدكنندگان قیمت خودرو در بازار تعدیل می شود.
اسفنانی با اشاره به اینكه وزارت صنعت، معدن و تجارت یا سایر دستگاه های مسئول باید مبنای قیمت خودرو را مشخص كنند، افزود: شیوه قیمت گذاری خودرو باید مشخص شود تا سازمان تعزیرات بتواند با گرانفروشی در بازار برخورد كند در صورت مشخص بودن قیمت ها حتی می توان بنگاه های معاملاتی را نیز بررسی و در صورت خرید و فروش بیش از قیمتِ مبنا، با آنها برخورد كرد.
مدیر كل تعزیرات استان تهران درباره نحوه برخورد سازمان تعزیرات با گرانفروشی خودرو در بازار، اظهار داشت: هم اكنون اگر فردی از گرانفروشی شكایت كند، سازمان تعزیرات از وزارت صنعت، معدن و تجارت قیمت خودرو استعلام گرفته و بعد از تایید این وزارتخانه، با گرانفروشان برخورد می كند كه این روش معقول و كارآمدی برای برخورد با گرانفروشان نیست.
منبع:

1398/12/17
14:59:50
5.0 / 5
3367
تگهای خبر: بازار , تولید , خرید , خودرو
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
تولیدو