معاون وزیر صنعت اعلام كرد:

در تحریم۱۰میلیون تن فولاد صادر كردیم

در تحریم۱۰میلیون تن فولاد صادر كردیم

به گزارش تولیدو معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به اینكه در دوره تحریم صادرات فولاد افزایش داشته است، اعلام نمود: در تحریم 10 میلیون تن فولاد به دنیا صادر كردیم.


به گزارش تولیدو به نقل از مهر، خداداد غریب پور امروز سه شنبه ۱ بهمن ۹۸ در همایش چشم انداز صنعت فولاد، با اشاره به اینكه بخش معدن و صنایع معدنی كشور از سال قبل تابحال پنج نوبت با تحریم های ظالمانه آمریكا روبرو شده، اظهار داشت: هدف این تحریم های ظالمانه امریكا در حوزه فولاد و مواد معدنی، متوقف ساختن صادرات كشور بود؛ ولی این اتفاق رخ نداد و اتفاقاً صادرات رونق گرفت.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت اضافه كرد: باوجود این تحریم های سخت، امسال پیش بینی شده حداقل ۱۰ میلیون تن صادرات فولاد محقق شود كه ارزش آن بالغ بر چهار تا پنج میلیارد دلار است.

وی اشاره كرد: این میزان صادرات نشان میدهد دشمن نقطه قوت ایران را هدف گرفته، چونكه چهار میلیون نفر مستقیم در رابطه با این صنعت اشتغال دارند؛ این در حالیست كه بر طبق سند چشم انداز ۱۴۰۴ انتظار می رود امكان صادرات ۲۰ میلیون تن فولاد فراهم گردد، ضمن اینكه ۲۵ میلیون تن در داخل به مصرف خواهد رسید؛ این در حالیست كه بر طبق اطلاعات موجود مشخص می شود راهی كه در صنعت فولاد ترسیم شده، درست است و امسال هم ظرفیت تولید فولاد به ۳۷ تا ۳۹ میلیون تن می رسد و تولید هم افزون بر ۲۶ میلیون تن خواهد شد.

وی گفت: ارزش بورسی ۲۰ شركت فعال در بخش معدن و صنایع معدنی كه تحریم شده اند بالغ بر ۲۸۰ هزار میلیارد تومان است؛ در این میان، شركتهای تحریم شده، بیشتر از یك میلیارد دلار افزایش سرمایه دادند. ادامه دارد...


منبع:

1398/11/01
17:49:00
5.0 / 5
4031
تگهای خبر: تولید , شركت , صادرات , صنعت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۵
تولیدو