رییس انجمن سنگ آهن خواستار شد

تشكیل شورای آهن و فولاد برای حل مشكل مواد معدنی

تشكیل شورای آهن و فولاد برای حل مشكل مواد معدنی

به گزارش تولیدو رئیس انجمن سنگ آهن ایران اعتقاد دارد كه در كنار تشكیل همایش هایی همچون صنعت فولاد ایران، بهتر است كه شورای آهن و فولاد تشكیل گردد تا به قول وی به حل مشكلات تأمین و توزیع مواد معدنی بپردازد.


مهرداد اكبریان در گفتگو با ایسنا، اظهار نمود: در كنار برگزاری این دست نمایشگاه ها و همایش های حوزه صنایع معدنی بهتر است كه شورای همایش ها و كنفرانس ها هم تشكیل گردد. با عنایت به این كه تشكیل شورای آهن و فولاد، خواسته قدیمی فعالان حوزه معدن و فولاد بوده است، می توان اظهار داشت كه این كار می تواند همچون راهكارهای مشكلات تأمین مواد خام برای كارخانه های داخلی و نحوه توزیع آنها در كشور باشد. البته امیدواریم كه بزودی این شورا كه متشكل از فعالان بخش معدن، فولاد و احیانا نمایندگانی از ایمیدرو خواهد بود، تشكیل گردد.
وی ادامه داد: با برگزاری این شورا مواردی همچون قیمت های دستوری مواد و محصولات معدنی دیگر وجود نخواهد داشت. اساس شكل گیری شورای آهن و فولاد، برپایه اعتماد به بخش خصوصی صنعت و معدن است، بنابراین هم فعالان حوزه معدنی و هم فعالان حوزه فولادی از آن حمایت كرده و به دنبال تشكیل آن هستند. حتی می توان در این شورا كمیته هایی فرعی تعریف كرد تا به سر و سامان دادن مسائل بپردازند.
رئیس انجمن سنگ آهن ایران با اشاره به اینكه برگزاری جشنواره هایی همچون همایش صنعت فولاد و سنگ آهن، در پیش برد اهداف ما برای تولید و صادرات كمك كننده خواهد بود، اظهار داشت: اما بهتر است حداقل در بخش فولاد، شورای همایش ها و كنفرانس ها تشكیل شود؛ چونكه تعدد برگزاری همایش ها بدون تشكیل شوراهای قبل از آن، تبدیل به آفتی در این حوزه خواهد شد؛ علاوه بر این كه باید به نقش و تاثیرگذاری این قبیل جشنواره ها و همایش ها در طول سال هم توجه داشت، لازم است برای این همایش ها بگونه ای برنامه ریزی شود كه موضوعات جدید مطرح و به حل مشكلات پیش رو در زمینه اجرای اهداف پرداخت.
وی تصریح كرد: با عنایت به این كه نیت هر دو طرف فولادی ها و سنگ آهنی ها، كمك به یكدیگر و پوشش دادن نیازهای همدیگر است، بنابراین با ایجاد شفافیت در عرضه، تقاضا و انجام قیمت گذاری های درست، مشكلات به حداقل خواهد رسید. امروز باید بپذیریم كه معدن داران، بهره برداران، كارگران و سرمایه گذاران معدن، همگی در یك سیستم اقتصادی هستند و هدفی جز پیش برد و ارتقاء اوضاع اقتصادی كشور ندارند.1398/10/19
23:37:16
5.0 / 5
3989
تگهای خبر: اقتصاد , تولید , صادرات , صنعت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
تولیدو