وزیر صمت اعلام كرد:

تراز تجاری مثبت در 9 ماهه امسال

تراز تجاری مثبت در 9 ماهه امسال

تولیدو: وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به اینكه تراز تجاری 9 ماهه امسال مثبت بوده است، از صادرات 103 میلیون تن كالا از شروع امسال خبرداد.به گزارش تولیدو به نقل از وزارت صنعت، معدن و تجارت، رضا رحمانی در ابتدای جلسه شورای معاونین وزارتخانه یاد و نام شهید سرافراز اسلام سپهبد قاسم سلیمانی را گرامیداشت.
وی در ادامه این جلسه با اشاره به وضعیت تراز تجاری كشور با اشاره به اینكه در ۹ ماه امسال صادرات كشور با حدود ۱۰۳ میلیون تن كالا، بیشتر از ۱۸.۵ درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل افزایش داشته است، بر لزوم وفور كالا در سطح عرضه اصرار كرد و اظهار داشت: مهمترین كار بخش بازرگانی وزارت صنعت، معدن و تجارت امسال توجه به وفور كالا و تأمین مناسب كالا در سطح عرضه بوده است و با تدابیر اتخاذ شده خوشبختانه جلوی خیلی از شوك های اقتصادی در مقاطع مختلف گرفته شده با این وجود لزوم دارد در تصمیم گیری ها بموقع اقدام و برنامه ریزی ها كاملاً دقیق باشند تا مانع هر گونه مشكلی در سطح بازار شویم.
رحمانی با اشاره به اینكه در امتداد حفظ تعادل بازار و در تأمین بهنگام كالا در سطح بازار، باید منافع مردم و بخش تولید به صورت همزمان مورد توجه قرار گیرد، اشاره كرد: برخی تولیدات استراتژیك تأثیر عمده ای روی خودكفایی و قطع وابستگی كشور دارند و باید در دستور كار ویژه باشند و با جدیت مسائل آنها را پیگیری و از آنها حمایت نماییم.
رحمانی اشاره كرد: مشكلات كوچك نباید مانعی در مقابل اراده ما در پیشرفت امور باشد و حتما روحیه امثال سردار شهید سلیمانی باید بعنوان یك الگو در روند فعالیت ها و كوشش های ما مورد توجه قرار گیرد.
وی اشاره كرد: امروز قسمتی از جنگ اقتصادی روانی است و ما برای حل مشكلات پیش روی برخی واحدها كه دارای درجه اهمیت بیشتری هستند باید شبانه روز كار نماییم.
وزیر صمت وفور كالا در سطح عرضه و حفظ وضع موجود تولید را اولویت نخست وزارت صمت برشمرد و اظهار داشت: روند موجود در تعادل بازار كه پس از دوره جدید تحریم ها مورد توجه ویژه این وزارتخانه بوده باید با قدرت و جدیت ویژه ای دنبال شود.


منبع:

1398/10/14
21:59:13
5.0 / 5
4308
تگهای خبر: اقتصاد , بازار , تولید , صادرات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
تولیدو