كاهش رسیدگی به شكایات از كسب و كارهای اینترنتی

كاهش رسیدگی به شكایات از كسب و كارهای اینترنتی

تولیدو: جدیدترین آمار انتشار یافته از طرف وزارت صنعت، معدن و تجارت (صمت) نشان میدهد كه رسیدگی به شكایات از كسب و كارهای اینترنتی در هفت ماهه امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل 23.4 درصد كاهش داشته است.


به گزارش تولیدو به نقل از ایسنا، طبق این آمار در هفت ماهه امسال به ۴۴۸۹ پرونده شكایات از كسب و كارهای اینترنتی رسیدگی شده است. این در حالیست كه تعداد پرونده هایی كه در مدت مشابه سال قبل به آنها رسیدگی شده بود، ۵۸۵۹ عدد بوده است.
آمار رسیدگی به این پرونده ها در مهرماه امسال نسبت به ماه قبلش نیز با كاهش ۳.۹ درصدی مواجه بوده است.
با وجود این، تعداد كل شكایات از كسب وكارهای اینترنتی در این مدت ذكر نشده و معین نمی باشد كه علت كاهش رسیدگی به این پرونده ها كاهش تعداد شكایات بوده یا دلیل دیگری داشته است.
از جانب دیگر تا از شروع سال جاری تا اختتام مهرماه، مركز توسعه تجارت الكترونیكی وزارت صمت ۷۴۱۴ نماد اعتماد الكترونیكی به كسب و كارهای اینترنتی اعطا كرده كه نسبت به مدت مشابه سال قبل ۱۰.۴ درصد كاهش داشته است.
البته اعطای نماد الكترونیكی در مهر ماه نسبت به شهریور ماه امسال با افزایش ۱۳.۸ درصدی روبه رو شده است.
نماد اعتماد الكترونیكی به شكل یك علامت در بالای سایت هایی كه از نظر قانونی فعالیت آنان مورد تایید است، به نمایش در می آید. این نماد بعد از بررسی وبگاه (وب سایت) و احراز هویت و صلاحیت مالك (حقیقی یا حقوقی) آن برای مدت یك سال از طرف مركز توسعه تجارت الكترونیكی وزارت صمت صادر می شود و بعنوان تأییدیه، به فروشگاه های اینترنتی داده می شود؛ به نحوی كه مردم در هنگام خرید بوسیله اینترنت با اطمینان از اینكه سایت مربوطه به تعهدات خود در قبال مشتریان عمل كرده و حقوق مصرف كنندگان را به رسمیت می شناسد؛ مبادرت به خرید می كنند.
با وجود این، رئیس مركز توسعه تجارت الكترونیك در شهریور ماه امسال از رتبه بندی نماد اعتماد كسب و كارهای اینترنتی در آینده نزدیك آگاهی داد و اظهار داشت كه داشتن نماد الكترونیك به مدلول اعتماد صد در صد به سایت ها نیست و مشتریان باید احتیاط های لازم را در نظر بگیرند.


منبع:

1398/09/23
17:49:54
5.0 / 5
4361
تگهای خبر: خرید , سایت , صنعت , فروش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۲
تولیدو