تكلیف بازار طلا امروز روشن می شود

تكلیف بازار طلا امروز روشن می شود

تولیدو: قیمت طلا تحت تاثیر احتمال تاخیر در توافق تجاری آمریكا و چین كه صعود بازارهای سهام را متوقف كرد و در آستانه اعلام تصمیم بانك مركزی آمریكا در معاملات روز چهارشنبه بازار جهانی تغییر چندانی نداشت و حدودا ثابت ماند.به گزارش تولیدو به نقل از ایسنا، هر اونس طلا برای تحویل فوری در معاملات روز جاری بازار سنگاپور ۰.۱ درصد رشد كرد و به ۱۴۸۸ دلار و ۶۳ سنت رسید.

در بازار معاملات آتی آمریكا، هر اونس طلا تغییر چندانی نداشت و ذر ۱۴۹۰ دلار و ۸۰ سنت ایستاد.

به گفته جفری هالی، تحلیلگر شركت OANDA، به نظر می آید كه در حدود قیمت فعلی تا اندازه ای تعادل برقرار شده و قیمت ها بین ۱۴۸۰ تا ۱۵۲۰ دلار مانده است. اگر بانك مركزی آمریكا در دورنمای سیاست پولی خود رویكرد تسهیلی نشان دهد، برای بالا بردن قیمت طلا كافی خواهد نمود اما اگر نرخ های بهره را ثابت نگه دارد برای طلا منفی خواهد بود چونكه بازده اوراق خزانه بالاتر می رود و جذابیت سرمایه گذاری در طلا را كمتر می كند.

سرمایه گذاران منتظر نتیجه نشست سیاستگذاری بانك مركزی آمریكا هستند كه بعدازظهر روز چهارشنبه با انتشار اطلاعیه ای تمام می شود. ابزار دیده بان فدرال شركت CME Group نشان داده است كه معامله گران احتمال سومین دور كاهش ۲۵ واحدی نرخ های بهره آمریكا در سال میلادی جاری را بیشتر از ۹۰ درصد ارزیابی می كنند. با این وجود تنها ۳۰ درصد كاهش نرخ های بهره در دسامبر را پیشبینی می كنند در حالیكه یك ماه پیش این احتمال حدود ۷۰ درصد بود.

نرخ های بهره پایین تر با كاهش هزینه نگهداری طلا كه دارایی بدون بازدهی است، سرمایه گذاری در این فلز پرارزش را جذابتر می كند.

سكون بازارهای سهام آسیا در معاملات روز چهارشنبه از قیمت طلا پشتیبانی كرد. شاخص MSCI آسیا-اقیانوسیه بجز ژاپن در مقایسه به ركوردشكنی روز سه شنبه، ۰.۱۶ درصد افت داشت.

پس از این كه رویترز به نقل از یك مقام دولت آمریكا اطلاع داد توافق تجاری موقت میان واشنگتن و پكن امكان دارد بموقع برای امضا در زمان دیدار ماه آینده سران دو كشور در شیلی آماده نشود، بازارها بخشی از رشد خویش را از دست دادند. اما این مقام خاطرنشان كرد كه این به معنای شكست توافق نیست و این اظهارات مانع از لطمه دیدن بیشتر جو بازار شد.

بر اساس گزارش رویترز، آمریكا و چین در مدت بیشتر از ۱۵ ماه روی میلیاردها دلار صادرات یكدیگر تعرفه تلافی جویانه وضع كردند كه سبب برانگیخته شدن نگرانی های ركود جهانی و التهاب بازارهای مالی شد و به رشد بیشتر از ۱۷ درصدی قیمت طلا از آغاز امسال تابحال كمك كرد اما تحولات اخیر، رشد قیمت این فلز پرارزش را محدود كرده است.

آماری كه روز سه شنبه منتشر گردید نشان داد كه اعتماد مصرفی آمریكا در اكتبر برای سومین ماه متوالی در بحبوحه نگرانی خانواده ها نسبت به چشم انداز كوتاه مدت شرایط كسب و كار و اشتغال، كاهش پیدا كرد.

در بازار سایر فلزات ارزشمند، هر اونس نقره برای تحویل فوری با ۰.۱ درصد كاهش، به ۱۷ دلار و ۷۸ سنت رسید. هر اونس پلاتین برای تحویل فوری تغییری نداشت و ۹۲۰ دلار و ۲۴ سنت بود. هر اونس پالادیم برای تحویل فوری ۰.۳ درصد رشد كرد و ۱۷۸۶ دلار و ۳۴ سنت معامله شد.

منبع:

1398/08/08
15:21:22
5.0 / 5
4143
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
تولیدو