معاون اقتصادی رئیس جمهور:

اولویت اقتصادی جهش صادرات غیرنفتی است

اولویت اقتصادی جهش صادرات غیرنفتی است

به گزارش تولیدو معاون اقتصادی رئیس جمهوری اظهار داشت: در شرایط كنونی اولویت كشور حركت به سمت جهش در صادرات و كم كردن اتكا به درآمدهای نفتی است؛ ازاین رو همه امكانات را برای افزایش تولیدات صادراتی بسیج می نماییم، چونكه برداشتن موانع در راه صادرات، كمك شایانی به اشتغال می كند.


به گزارش تولیدو به نقل از ایسنا، محمد نهاوندیان در حاشیه بازدید از منطقه ویژه اقتصادی میرجاوه در جمع خبرنگاران اظهار نمود: با عنایت به اتصال میرجاوه به خط آهن پاكستان، امكان قابل توجهی در تجارت ملی با این كشور از راه میرجاوه فراهم خواهد شد.
وی با اشاره به اینكه در سه ماهه نخست سال جاری شاهد جهش در رقم صادراتی از راه مرز میرجاوه هستیم، اظهار داشت: این مرز جایگاه مهمی در توسعه صادرات ایران دارد و باید به بهترین شكل ممكن ظرفیت های آنرا بیشتر از پیش شكوفا كرد.
نهاوندیان در ادامه اظهار نمود: چنانچه در جهت تسهیل و رفع موانع موجود در مرز میرجاوه در زمینه صادرات گام برداشته شود، می توان زمینه جهش این مرز را فراهم نمود.
وی اضافه كرد: در سه ماهه نخست سال جاری شاهد جهش در رقم صادرات كشور از راه مرز میرجاوه هستیم و این مهم نشان دهنده این است كه ظرفیت صادراتی ایران خیلی خوب است.
معاون اقتصادی رئیس جمهوری اظهار داشت: در شرایط كنونی اولویت كشور حركت به سمت جهش در صادرات و كم كردن اتكا به درآمدهای نفتی است؛ ازاین رو همه امكانات را برای افزایش تولیدات صادراتی كشور بسیج می نماییم.
نهاوندیان اظهار داشت: از جانب دیگر همبستگی و هم پیوندی با اقتصاد كشورهای همسایه به بهبود شرایط اقتصادی طرفین و امنیت منطقه هم كمك خواهد نمود.
وی ضمن ابراز خرسندی از آغاز عملیات ساخت منطقه ویژه اقتصادی میرجاوه با همكاری بخش خصوصی اضافه كرد: با این روند پیشبینی می شود این طرح به سرعت عملیاتی و امكانات قابل توجهی را برای صادرات فراهم آورد.
همچنین احمدعلی موهبتی - استاندار سیستان و بلوچستان - اظهار داشت: مرزهای میلك و میرجاوه در زمینه ترانزیت كالا و رونق اقتصاد كشور مكمل منطقه آزاد چابهار هستند.
وی اضافه كرد: به علت اهمیت استراتژیكی منطقه میرجاوه در مسافرت معاون اقتصادی رئیس جمهور به استان از این منطقه بازدید انجام شد، چونكه یكی از محورهای مهم، بحث ترانزیت و تجارت مرزی است و از مهمترین نقاط مرزی ما در حوزه زمینی؛ مرز میرجاوه به حساب می آید.
استاندار سیستان و بلوچستان با اشاره به اینكه با تلاش بخش خصوصی و پیگیری مسئولان استانی و كشوری روند راه اندازی منطقه ویژه اقتصادی میرجاوه كه مدت ها معطل مانده بود، به سرعت در حال انجام می باشد، بیان كرد: تمام تلاش دولت، فراهم كردن زیرساخت های مناسب در این منطقه است.1398/04/03
14:12:15
5.0 / 5
4462
تگهای خبر: اقتصاد , تولید , صادرات , كالا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۲
تولیدو