رئیس اتحادیه فناوران رایانه تهران:

تعمیر كامپیوتر بر خرید پیشی گرفت

تعمیر كامپیوتر بر خرید پیشی گرفت

تولیدو: رئیس اتحادیه فناوران كامپیوتر تهران با اشاره به اینكه بعضی از افراد بنابر شرایط اقتصادی و بازار به تغییر شغل روی آورده اند، اظهار داشت: به دنبال افزایش قیمت محصولات و كاهش واردات، تعمیر دستگاه های قدیمی بر خرید دستگاه های جدید پیشی گرفته است.


محمدمهدی میرمهدی در گفت و گو با ایسنا، اظهار نمود: حجم تقاضا در بازار كامپیوتر و محصولات مرتبط كاهش یافته و این مساله به سبب افزایش قیمت و كاهش قدرت خرید افراد است.
رئیس اتحادیه فناوران كامپیوتر تهران افزود: در شرایط فعلی دستگاه های دست دوم جایگزین اجناس و محصولات جدید شده و تعمیرات رشد قابل توجهی را شاهد بوده و افراد چندان به دنبال ارتقا سیستم و خرید دستگاه جدید نیستند.
وی اظهار داشت: در شرایط فعلی كه قیمت ارز رشد قابل توجهی داشته و عمده قطعات به صورت وارداتی در كشور تأمین می شود، هزینه تعمیر و نگهداری محصولات قدیمی نیز افزایش قابل ملاحظه ای داشته است.
میرمهدی با اشاره به اینكه تعمیر نسبت به خرید كالای جدید مقرون به صرفه تر است، اشاره كرد: واردات قطعه و محصولات مصرفی كم و بیش انجام می شود اما میزان آن نسبت به گذشته كاهش داشته است.
رئیس اتحادیه فناوران كامپیوتر تهران مدعی شد: خیلی از افراد و تجار كه در گذشته كالای نو به كشور وارد می كردند در شرایط فعلی برای تأمین نیاز بازار و انجام فعالیت صنفی به واردات قطعات مصرفی و دستگاه های استوك روی آورده اند.
وی به دریافت مالیات در این شرایط انتقاد نمود و اظهار داشت: برخی افراد پروانه كسب خودرا ابطال و فعالیت خودرا به یك تلفن همراه محدوده كرده اند تا از پرداخت مالیات فرار كنند و از طرف دیگر خیلی از افراد كسب و كار خودرا به صنف اغذیه فروشان و رستوران داری تغییر داده اند.
منبع:

1398/03/28
13:46:47
5.0 / 5
4333
تگهای خبر: اقتصاد , بازار , دستگاه , فروش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۲
تولیدو