تعمیرگاه های شركت ها باید پروانه كسب صنفی داشته باشند

تعمیرگاه های شركت ها باید پروانه كسب صنفی داشته باشند

تولیدو: واحدهای صنفی مختلفی در سطح كشور وجود دارد كه فعالیت آنها زیر نظر دستگاه ها و كارخانجات مختلف انجام می شود كه بگفته رئیس اتحادیه دارندگان تعمیرگاه و اتوسرویس و توقفگاه و پاركینگ تهران، این واحدها باید از اتحادیه مربوطه پروانه كسب دریافت نمایند.


طبق قانون نظام صنفی تمام واحدها برای انجام فعالیت صنفی باید از اتحادیه مربوطه جواز كسب دریافت نمایند كه شرایط عموم واحدها در این زمینه كاملاً مشخص است اما جای سوال است كه برخی واحدها كه زیر نظر چند دستگاه یا شركت و كارخانه های بزرگ فعالیت می نمایند نیز باید از اتحادیه مرتبط جواز كسب دریافت نمایند یا خیر؟
بطور مثال شركت های خودروسازی در شهرهای مختلف نمایندگی فروش و خدمات بعد از فروش دارند و عموماً در چارچوب واحدهای تعمیرگاهی فعالیت می نمایند كه فعالیت آنها زیر نظر شركت های خودروسازی انجام می شود كه جای این سوال وجود دارد كه این واحدها باید از اتحادیه مربوطه جواز كسب دریافت كنند؟
در این رابطه محسن فقیهی - رئیس اتحادیه دارندگان تعمیرگاه و اتوسرویس و توقفگاه و پاركینگ تهران - به ایسنا اظهار داشت: واحدهای ارائه دهنده خدمات بعد از فروش خودروسازان طبق ماده ۹۰۹۱ قانون نظام صنفی باید از اتحادیه مربوطه پروانه كسب دریافت نمایند.
وی افزود: اتحادیه مربوطه در قالب قانون باید به فعالیت واحدهای صنفی زیرمجموعه خودروسازان نظارت داشته باشد و در صورت ثبت شكایت از این واحدها در اتحادیه های صنفی، اتحادیه مربوطه در قالب قانون رسیدگی و بررسی خواهدنمود.
با این تفاسیر می توان اظهار داشت كه تمام واحدهای صنفی ارائه دهنده خدمات و كالا در امتداد فعالیت قانونی خود با وجود ارتباط با دستگاه ها و كارخانجات مختلف باید از اتحادیه های صنفی مربوطه نیز پروانه كسب دریافت نمایند.
منبع:

1398/03/20
12:12:30
5.0 / 5
4773
تگهای خبر: خدمات , خودرو , دستگاه , سرویس
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
تولیدو