صرفه جویی ۷۰ درصدی آب مصرفی منازل با محصولات دانش بنیان حوزه بازیافت

صرفه جویی ۷۰ درصدی آب مصرفی منازل با محصولات دانش بنیان حوزه بازیافت

تولیدو: مدیر تحقیق و توسعه یك شركت دانش بنیان مستقر در شهرك علمی و تحقیقاتی اصفهان، اظهار داشت: بازیافت آب با محصولات شركت ما سبب صرفه جویی ۵۰ تا ۷۰ درصد آب مصرفی منازل می شود كه به صورت آب خاكستری به مصرف مجدد می رسد.


مهرداد فرهادیان در گفت و گو با ایسنا با اشاره به فعالیت های این شركت، اظهاركرد: با عنایت به اهمیت مساله محیط زیست و ارزش آب بعنوان ركن توسعه پایدار، سلامت، صنعت، رفاه، كشاورزی، انرژی و گردشگری، فعالیت های این شركت با ایده رفع مشكلات زیست محیطی و كم آبی كشور در چارچوب طراحی و ساخت تصفیه خانه های آب و فاضلاب صنعتی و بهداشتی شروع شده است.
وی افزود: محصول نخست شامل "پكیج های آب خاكستری" است كه یك تا ۱۰ مترمكعب ظرفیت دارد. این محصول می تواند در واحدهای مسكونی از یك تا ۲۰ واحد مسكونی استفاده گردد. همین طور در باغ ویلا و مجتع های تفریحی باز كاربرد دارد.
مدیر واحد تحقیق و توسعه این شركت دانش بنیان اشاره كرد: پكیج دوم "تصفیه آب های سیاه یا بلك واتر" است. این محصول به سرویس بهداشتی منازل اختصاص دارد. ظرفیت این محصول از یك تا ۲۰ متر مكعب بوده و در زمین مدفون می شود. فضای كمی اشغال كرده و دارای راندمان عملكرد بالا است.
فرهادیان اضافه كرد: پساب های خروجی این دو محصول می تواند در مصارف دیگر مانند فضای سبز، تأسیسات ساختمان، كارواش، شست و شو كاربرد داشته باشد.
وی اظهار داشت: محصول سوم "پكیج های آب لب شور یا تصفیه آب" است كه با عنایت به كیفیت منازل آب از ظرفیت یك تا ۱۰ متر مكعب به صورت تولید صنعتی در پكیج های پیش ساخته تولید می شود.
مدیر واحد تحقیق و توسعه این شركت دانش بنیان با اشاره به اینكه این شركت در سال های گذشته باز درحوزه تصفیه فاضلاب ها فعالیت نموده است، اشاره كرد: در این زمینه شركت در حوزه تصفیه فاضلاب های شهری و روستایی و همین طور فاضلاب های اجتماعات بزرگ فعال بوده است. فعالیت ها در گذشته تولید محصولات با ظرفیت ۱۰ متر مكعب بوده است.
فرهادیان اضافه كرد: در دو سال قبل باز ظرفیت محصولات تا پنج هزار مترمكعب در شبانه روز افزایش پیدا كرده است. در سطح كشور باز این شركت بیشتر از ۱۰ پروژه در استان های مختلف مانند سیستان و بلوچستان، اصفهان و تهران اجرا كرده و هم اكنون سبد مصرف محصولات با هدف گذاری واحدهای مسكونی كوچك طراحی شده است تا آب های خاكستری و فاضلاب این واحدها مورد مصرف مجدد قرار گیرد.
وی اشاره كرد: به كمك بازیافت آب، تا حدود ۵۰ الی ۷۰ درصد آب مصرفی منازل در چارچوب آب خاكستری به مصرف مجدد می رسد كه می تواند سبب كاهش مصرف آب شود. همین طور در بحث فاضلاب های سیاه باز می توانند حجم زیادی از پساب های باقی مانده را به چرخه مصرف مجدد برگردانند.
مدیر واحد تحقیق و توسعه این شركت دانش بنیان اشاره كرد: محصولات مطابق آخرین فناوری های جهان و برمبنای تحقیقات دانش بنیان در سطح كشور تولید می شود، اما در تولید محصولات از ظرفیت های داخلی استفاده می شود.
به گزارش تولیدو به نقل از ایسنا، حالا سه محصول جدید در ظرفیت های مختلف توسط این شركت دانش بنیان مستقر در شهرك علمی و تحقیقاتی استان اصفهان تولید شده است. واحد تحقیق و توسعه این شركت در ارزیابی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اصفهان حائز رتبه برتر در محصولات دانش بنیان حوزه آب خاكستری شده است.
این شركت در سطح كلان در ۱۰ سال قبل توانسته از میلیاردها مترمكعب فاضلاب كه به صورت مستقیم در محیط زیست رها می شود و آلودگی های زیست محیطی ناشی از آن جلوگیری كند و به توسعه فضای سبز كمك نماید.
منبع:

1398/02/16
14:55:10
5.0 / 5
4587
تگهای خبر: تولید , سازمان , سرویس , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۵
تولیدو