رییس سازمان تعاون روستایی به ایسنا خبر داد:

آغاز خرید توافقی مركبات، اجازه نمی دهیم ارزان تر از ۲۰۰۰ تومان شود

آغاز خرید توافقی مركبات، اجازه نمی دهیم ارزان تر از ۲۰۰۰ تومان شود

به گزارش تولیدو رییس سازمان مركزی تعاون روستایی از آغاز خرید توافی مركبات از باغداران اطلاع داد و گفت بطور قطع اجازه نمی دهیم قیمت خرید مركبات از باغداران كمتر از ۲۰۰۰ تومان شود.


به گزارش تولیدو به نقل از ایسنا، حسین شیرزاد امروز (چهارشنبه) در حاشیه مراسم روز جهانی خاك كه در سالن خوشه وزارت جهاد كشاورزی برگزار گردید در پاسخ به خبرنگار ایسنا درباره وضعیت خرید توافقی مركبات اظهار نمود: بطور قطع اجازه نمی دهیم قیمت خرید مركبات از ۲۰۰۰ تومان پایین تر بیاید كه البته الان كیلویی ۱۵۰۰ تا ۱۶۰۰ تومان قیمت دارد و اتحادیه های ملی و استانی ما در این زمینه مشاركت می كنند و خرید توافقی مركبات همچون پرتقال از روز گذشته شروع شده است كه قیمت آن از ۱۷۰۰ تا ۱۸۵۰ تومان است و تلاش می نماییم آنرا به قیمت مدنظر برسانیم.

وی اضافه كرد: برای حفظ كردن قیمت پرتقال در حدود ۲۰۰۰ تومان این محصول را تا حدود همین قیمت از باغداران خریداری خواهیم كرد. خرید توافقی پرتقال به سه شیوه خرید از باغداران و به صورت سر درختی، خرید از سردخانه و همكاری با سورتینگ داران است، كه شروع شده است.

رییس سازمان مركزی تعاون روستایی افزود: طراحی الگوهای خریداری مركبات از باغداران برای نخستین بار در كشور و برای تحویل در ۱۰ روز پایانی اسفند ماه انجام شده و آماده است و همه اتحادیه های ملی و استانی آماده اجرای این طرح هستند. ازاین رو باغداران با خیال راحت و بدون عجله تولید كرده و برداشت خویش را آغاز كنند و با روند قیمتی كه ما برای آنها تعیین كردیم در كنار سازمان تعاون روستایی باشند تا معترض نشوند.

شیرزاد با بیان این كه الان بازار پرتقال و مركبات در آرامش و ثبات نسبی است، اظهار نمود: شركت های حمل و نقل این سازمان فعال شده و پرتقال های خریداری شده به استانهای مختلف منتقل می شوند تا به بازار وارد شوند البته بخشی از محموله های خریداری شده ذخیره می شوند، مذاكره با تجار عراقی آغاز، كریدورهای بازرگانی این كشور باز شده و قراردادهای در حال توشیع است.

وی همینطور در مورد وضعیت بازار گوجه فرنگی هم اینگونه توضیح داد كه رصد قیمت در سه استان بوشهر، فارس و جیرفت و كهنوج شروع شده است و بازار گوجه فرنگی در حال كنترل است. قیمت گوجه فرنگی برای مصرف انسانی در استان بوشهر كیلویی حدود ۱۹۰۰ تومان تا ۲۰۰۰ هزار تومان و قیمت گوجه فرنگی برای مصارف صنعتی كیلویی ۹۵۰ تومان است. البته قیمت ها كمی در استان فارس و مناطقی همچون استان تهران بیشتر است كه درصدیم گوجه فرنگی را با همكاری صورت گرفته از جانب میادین میوه و تره بار به كلان شهرها برسانیم تا قیمت آنها كنترل شود.

رییس سازمان مركزی تعاون روستایی اظهار داشت: اگر همه از باغداران تا بخش های خصوصی مختلف با سازمان تعاون و روستایی همكاری كنند بازار گوجه فرنگی كنترل می گردد و قمیت آن به حدود ۳۰۰۰ تومان می رسد و الان می توان گفت هیج مشكلی برای تولید رب گوجه فرنگی وجود ندارد و گوجه برای این صنعت به اندازه كافی در استانهای مختلف وجود دارد.
1397/09/14
14:31:27
5.0 / 5
4717
تگهای خبر: بازار , تولید , سازمان , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۱
تولیدو