توقف دو هزار دستگاه كامیون تجاری پاكستان در مرز افغانستان

توقف دو هزار دستگاه كامیون تجاری پاكستان در مرز افغانستان

تولیدو: اسلام آباد - بیشتر از دو هزار دستگاه كامیون و كانتینر تجاری پاكستان نزدیك به دو ماه در مرز افغانستان متوقف شده است.


به گزارش شامگاه دوشنبه ایرنا از تارنمای خبری «نیوز» پاكستان، معاون رئیس انجمن سفارشات تجاری پاكستان از دولت افغانستان خواست به كامیون ها و كانتینرهای تجاری اجازه ادامه مسیر در خاك افغانستان داده شود.
این كامیون ها بعد از بارگیری از بندر كراچی در جنوب پاكستان با استفاده از گذرگاه مرزی «ترخم»، پنجم سپتامبر (13 مهر) وارد خاك افغانستان شده اند و ماموران گمرك افغانستان تابحال از ترخیص كامیون ها جلوگیری كرده اند.
«ضیاء الحق سرحدی» اظهار داشت: كامیون های پاكستانی حاوی كالاهای تاجران افغان است كه از جانب ماموران پلیس و گمرك افغان در منطقه مرزی 'خورمیدان' متوقف شده اند.
وی ادعا كرد: بعضی از كامیونداران با پرداخت رشوه به ماموران گمرك و پلیس توانسته اند به راهشان ادامه دهند اما بسیاری دیگر از كامیون ها همچنان در مرز مشترك بدون هیچ دلیل متوقف شده اند.
وی از دولت افغانستان خواست به كامیونداران پاكستانی اجازه ادامه سفر به شهرهای مختلف افغانستان برای تحویل كالا داده شود.
این فعال اقتصادی در پاكستان اضافه كرد: به علت معطلی بدون دلیل، هزینه بارها در حال افزایش می باشد، چونكه نتوانسته ایم برپایه قرارداد تجاری كالا را به موقع تحویل دهیم.
وی با اشاره به توافق نامه حمل و نقل كالا بین پاكستان و افغانستان ادعا كرد: بدلیل مشكلات و موانع موجود در روابط تجاری بین پاكستان و افغانستان درحال حاضر بیشتر تاجران افغان ترجیح می دهند كالاهای تجاری خویش را با استفاده از بندرعباس و چابهار در ایران به كشور وارد كنند.
شبك**آساق**6125**1392


1397/08/08
14:16:19
5.0 / 5
4571
تگهای خبر: اقتصاد , دستگاه , كالا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۲
تولیدو