معاون استاندار:

كارگروه اشتغال آذربایجان غربی در شهرستان ها برگزار می گردد

كارگروه اشتغال آذربایجان غربی در شهرستان ها برگزار می گردد

تولیدو: ارومیه- معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار آذربایجان غربی با اشاره به ضرورت حل مشكلات مناطق مختلف استان در مورد پرداخت تسهیلات اشتغال روستایی، اظهار داشت: به همین منظور، جلسه های كارگروه اشتغال استان در شهرستان ها برگزار می گردد.


به گزارش تولیدو به نقل از ایرنا رضا حسینی شامگاه شنبه در جلسه كارگروه اشتغال و سرمایه گذاری آذربایجان غربی اضافه كرد: برخی شهرستان های استان همچون مهاباد و چالدران در مورد جذب تسهیلات اشتغال روستایی استان خیلی خوب عمل كرده ولی برخی دیگر از شهرستان ها در این باره موفق نبوده است و با برگزاری جلسه های فنی اشتغال در این شهرستان ها، مشكلات پیش روی جذب تسهیلات اشتغال آنها باید بررسی شود.
وی بر ضرورت توجه به تهیه طرح های فنی با همراهی مشاوران مجرب جهت اجبار بانك ها برای پرداخت تسهیلات تاكید و افزود: برخی طرح های توجیهی كه برای دریافت تسهیلات تهیه می شود، طرح كاملی به شمار نمی رود و یك گروه مشاور ملی و فنی باید در این خصوص كمك كار طراحان باشد.
وی بیان كرد: فرمانداران شهرستان ها در مورد اجرایی شدن طرح های مصوب اشتغال روستایی اختیارات بیشتری دریافت می كنند.
معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار آذربایجان غربی افزود: كارگروه های اشتغال شهرستانی و استانی باید 2.5 برابر سهمیه استانی طرح تصویب كنند تا امكان جایگزینی جهت استفاده كامل از تسهیلات بانكی در حوزه اشتغال روستایی فراهم باشد.
حسینی بر تلاش همه نهادها و دستگاه های اجرایی با همراهی بانك ها برای حفظ و ارتقای شاخص های اشتغال در آذربایجان غربی تصریح كرد و اظهار داشت: همه باید برای این امر مهم، تمام توان خویش را به كار بگیرند و زمینه اشتغال جوانان با استفاده از فرصت تسهیلاتی به وجود آمده را فراهم نمایند.
نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی هم در این جلسه با اشاره به ضرورت توجه ویژه دستگاه های اجرایی مسوول همچون سازمان صنعت، معدن و تجارت برای تامین ارزاق عمومی مردم، اضافه كرد: برنج، روغن، گوشت، چای، نان و لبنیات همچون ارزاقی است كه باید به وفور در میان مردم تامین گردد و نیازمندان از این امر دچار زیان نشوند.
نادر قاضی پور افزود: ملت بزرگ ایران از این سربالایی اقتصادی به خوبی عبور می كنند ولی نباید بگذاریم در این مسیر، اقشار ضعیف و متوسط جامعه دچار مشكل شوند.
وی افزود: مسئولان مربوطه نباید اجازه دهند كه رانت خوارها و فرصت طلبان مشكلات بیشتری را به مردم جامعه تزریق كنند.
نماینده مردم ماكو، شوط، پلدشت و چالدران در مجلس شورای اسلامی هم در این جلسه با قدردانی از همدلی مسئولان برای حل مشكلات مردم بیان كرد: برخی بداخلاقی ها در بازار باعث بروز مشكلات زیادی برای مردم شده است و جلوی این امر باید گرفته شود.
عین الله شریف پور اضافه كرد: اجرای طرح های اقتصاد مقاومتی بهترین چاره مشكلات بخش تولید و بازار در ایران است و باید همه توان خویش را برای این امر به كار بگیریم.
وی افزود: یكی از مهمترین راهكارهای كاهش بار روانی مشكلات در میان مردم، حضور مسئولان در جمع شهروندان است و این امر می تواند انرژی مدیران را بالا ببرد و مردم را هم در مورد پیگیری مشكلات خود توسط مسئولان دلگرم كند.
وی همینطور بر حفظ اشتغال موجود در جامعه تصریح كرد و افزود: باید ساز و كارهای لازم برای جلوگیری از بیكاری جوانان و همینطور افزایش فرصت های اشتغال در جامعه فراهم گردد.
به گزارش تولیدو به نقل از ایرنا، در این جلسه در مورد طرح های اشتغال پایدار روستایی و رونق تولید بحث و تبادل نظر شد.
طرح اشتغال پایدار روستایی همچون طرح های مهم دولت تدبیر و امید در جهت تولید اشتغال برای جوانان در روستاهاست و به این منظور چهار هزار و 800 میلیارد ریال اعتبار برای آذربایجان غربی در نظر گرفته شده است؛ تابحال حدود 2 هزار و 180 میلیارد ریال از این میزان ابلاغ و یكهزار و 710 میلیارد ریال پرداخت شده است.
2093/3072


1397/07/08
10:32:58
5.0 / 5
4677
تگهای خبر: اقتصاد , بازار , تولید , دستگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
تولیدو