دهقان پیشنهاد داد

یك جبهه اقتصادی متشكل از ایران، روسیه و چین برای خنثی كردن تحریم های آمریكا تولید شود

یك جبهه اقتصادی متشكل از ایران، روسیه و چین برای خنثی كردن تحریم های آمریكا تولید شود

تولیدو: نماینده مردم طرقبه در مجلس شورای اسلامی پیشنهاد داد كه با تولید یك جبهه اقتصادی متشكل از ایران، روسیه و چین با استفاده از مكانیزم های خاص ارزی و بانكی مشكلات تحریم های آمریكا را برطرف كنند.


به گزارش تولیدو به نقل از ایسنا، محمد دهقان نماینده مردم طرقبه در مجلس شورای اسلامی در نطق میان دستور جلسه علنی امروز مجلس شورای اسلامی ضمن تسلیت به مناسبت ایام اسارت خاندان (ع) و تسلیت جمعی از هموطنان در حمله تروریستی در اهواز، اظهار داشت: به آل سعود و حكام امارات اعلام می كنم دوران بزن دررو تمام شده است و بزودی نتایج جنایات شان دامان آنها را خواهد گرفت.

وی اضافه كرد: اگر بخواهیم منصفانه قضاوت نماییم باید بگوییم كه ما در مواجه با جنگ اقتصادی آمریكا نه تنها از گذشته ضعیف تر نیستیم، بلكه هم آمارها و هم نظرات كارشناسان نشان داده است كه بطور قطع قوی تر هم شده ایم. آمریكا بیش از زمان های دیگر در انزوا قرار گرفته است. ما باید با استفاده از ظرفیت های دیپلماسی و اقتصادی و تولید یك جبهه اقتصادی متشكل از ایران، چین و روسیه با استفاده از مكانیزم های ارزی و بانكی مشكلات تحریم ها را برطرف نماییم. متاسفانه سفارت خانه ما در چین و هند با سرپرست اداره می گردد.

نماینده مردم طرقبه در مجلس شورای اسلامی افزود: دیگر نمی خواهم از بی تدبیری دولت در گره زدن حل مشكلات كشور به مشكلات هسته ای، انتخابات آمریكا، پاره كردن یا پاره نكردن برجام توسط رییس جمهور آمریكا و گرفتار كردن كشور در ركود اقتصادی و تعطیلی برخی كارخانجات، افزایش نقدینگی سخن بگویم. بی تدبیری ها در چند ماه گذشته در مورد تصمیمات در رابطه با ثبت سفارش ها، تصمیمات ارزی، تصمیمات مربوط به سكه و ارز، تصمیمات در رابطه با خودرو، صادرات و واردات نشان داده است دولت باید نسبت به تغییر وزرای خود بخصوص وزیر صنعت، معدن و تجارت اقدامات لازم را انجام دهد.

دهقان خاطرنشان كرد: هفته گذشته تعدادی از مدیران كارخانجات جلسه داشتند؛ بعضی از آنها معتقدند آمریكا آنها را تحریم نكرده، بلكه وزارت نفت و دولت آنها را تحریم كرده، مواد پتروشیمی را به صورت خام صادر می كنند و یا در بورس به دلالان می دهند و با بیش از سه برابر افزایش قیمت به دست كارخانجات می رسد. در این شرایط كه باید از صادرات مواد اولیه كارخانجات جلوگیری نماییم كار دشواری نیست. از این كه جلوی صادرات كاغذ خام را بگیریم كار دشواری نیست، چون كه این مورد باعث افزایش قیمت كارتن و تابع آن باعث افزایش قیمت تمام كالاها خواهد شد. آهن ۱۷۰۰ تومان فروخته شود ولی در بازار به بیش از ۶۰۰۰ تومان فروخته شود باید به اینها توجه گردد.نماینده مردم طرقبه در مجلس شورای اسلامی تصریح كرد: مجلس در دو مرتبه با ۲۰۰ امضاء از آقای روحانی خواست تیم اقتصادی خویش را تغییر دهد، ولی این كار انجام نشد. آقای زنگنه، آقای آخوندی و آقای شریعتمداری شما كه در پنج سال نتوانستید نقدینگی را كنترل كنید در این ایام خودتان فكری به حال خودتان كنید. از قوه قضاییه می خواهم برپایه قانون آیین دادرسی كیفری و قانون مجازات اسلامی با كسانی كه اموال عمومی را تضییع می كنند برخورد كند و آنها را مورد تعقیب قرار دهند.

دهقان اظهار داشت: طرح مبارزه با فساد اقتصادی از دستور كار مجلس شورای اسلامی خارج شد و طرح شفافیت رای نیاورد. این كه جمعی از همكاران و هیات رییسه بر تصویب كنوانسیون های دیكته شده توسط FATF تاكید كنند تا همه مبادلات مالی ما برای بیگانگان شفاف شود، ولی در برابر شفافیت در داخل مقاومت كنند تعجب دارد. مگر طرح مبارزه با مفاسد اقتصادی چه بود؟ این طرح راجع تولید دادسرا و دادگاه های تخصصی برای برخورد با مفسدان اقتصادی و اعاده اموال نامشروع آنها بود.
1397/07/03
14:28:21
5.0 / 5
4748
تگهای خبر: اقتصاد , بازار , تولید , خودرو
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
تولیدو