اختلال گران بازار تحت پیگرد قانونی قرار می گیرند

اختلال گران بازار تحت پیگرد قانونی قرار می گیرند

تولیدو: قزوین-معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری قزوین اظهار داشت: افراد اختلال گر در تنظیم بازار به قوه قضائیه معرفی شده و به شدت با آنان برخورد خواهد شد.


منوچهر حبیبی روز شنبه در نشست ستاد تنظیم بازار استان قزوین اضافه كرد: د: دستگاه های قضایی و نظارتی با تمام قوا به كمك دستگاه های اجرایی آمده تا بتوانیم از اختلال در بازار جلوگیری نماییم.
وی افزود: در این شرایط بسیار حساس باید با خرید زمان بتوانیم اقلام اساسی مردم را تامین كرده واز به زحمت افتادن مردم جلوگیری نماییم بنابراین جلسات ستاد تنظیم بازار با عنایت به الویت های روز؛ هر هفته برگزار می شود.
معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری قزوین اظهار داشت: نحوه توزیع اقلام اساسی در بازار از ایرادهای اساسی و مشكلات بزرگی برخوردار می باشد چون كه به اندازه شایعه بوجود آمده ما در تامیین كالاهای اساسی به هیچ عنوان دچار مشكل نیستیم و باید در نحوه نظارت اصلاحات اساسی صورت پذیرد.
حبیبی اظهار داشت: در استان قزوین معمولا روزی 70 تن مرغ مصرف می گردد كه فقط روزی 20 تن مرغ منجمد به جز كشتار روز توزیع می گردد.
وی با اشاره به افزایش گوشت مرغ در بازار اظهار داشت: قیمت هر كیلوگرم مرغ با ارز تعادلی باید در بازار 81هزارو 500 ریال باشد و بیشتر از آن، مخالفت با مصوبات كارگروه كشوری است.
وی اضافه كرد: طبق اعلام شركت پشتیبانی دام كشور اقلام اساسی مرغداری همچون ذرت و كنجاله و همینطور سویا به مقدار لازم وارد شده و تمام مرغداری ها با استفاده از جهاد كشاورزی استان ها به هر میزان كه مورد نیازشان باش، می توانند این محصولات را تهیه نمایند.
معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری قزوین اظهار داشت: مرغ های منجمد توزیع شده برای مصرف عامه مردم در نظر گرفته شده است كه متاسفانه غالبا به مصرف رستوران ها رسیده و از دسترس مردم خارج می شود، ازاین رو ستاد تنظیم بازار با هماهنگی دستگاه قضایی با این مورد به شدت مبارزه خواهد نمود.
وی اضافه كرد: تا آخر امروز باید پخش مرغ منجمد در قالب فروشگاهای بزرگ با پراكندگی خوب در سطح شهرستانها صورت پذیرد تا همه مردم دسترسی ساده و راحتی به تهیه گوشت سفید داشته باشند.
حبیبی تصریح كرد: 25 قلم كالاهای اساسی مشمول ارز دولتی و تعادلی می باشد كه باید به این اقلام در ستاد تنظیم بازار برای پیش بینی مشكلات آینده دارو را هم اضافه كرد.
وی اظهار داشت: تا اردیبهشت سال آینده هیچ افزایش قیمتی در كالاهای اساسی نخواهیم داشت و طبق مصوبه ستاد تنظیم بازار كشور از اردیبهشت سال 98 فقط 9 درصد به قیمت های مصوب اضافه خواهد شد.
معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری قزوین گفت با تشكیل ستاد احتكار و اختفا توانسته ایم خیلی از اقلام اساسی احتكار شده را كشف و به روند بازار باز گردانیم.
وی تصریح كرد: شرایط به گونه ای است كه از تمام ظرفیت های همه دستگاه ها با هماهنگی فرمانداری ها باید استفاده گردد تا ظرف سه روز آینده گزارش جامع از اقلام احتكار شده بتوانیم به مردم عرضه دهیم.
حبیبی اظهار داشت: صادرات و خروج دام از استان باید به كمترین میزان برسد، چراكه با عنایت به پیش روی بودن عید سعید قربان و بازگشت حجاج خانه خدا و مصرف بالای دام زنده با گرانی و كمبود آن مواجه نشویم.
وی با اشاره به نوسان قیمت گوشت قرمز در استان اظهار داشت: طبق مصوبه ستاد تنظیم بازار كشور قیمت گوشت قرمز باید بیش از 370 هزار هزار ریال نباشد و شركت پشتیبانی كشور آمادگی خویش را برای تامین مصرف استانی به هر اندازه را اعلام داشته است.
معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری قزوین اظهار داشت: مجموعه جهاد كشاورزی باید تمام میزان مصرف گوشت قرمز استان را مشخص تامین كرده و تا فردا بین قصابی ها پخش شود تا این كالا در دسترس مردم قرار داشته باشد ودر صورت عدم اجرای این مصوبه به شدت با جهاد كشاورزی برخورد خواهد شد.
وی با اشاره به عدم كمبود شكر در بازار تصریح كرد: 6هزار تن شكر وارد كشور شده است و از جهت تامین این كالا هیچ مشكلی مشاهده نمی گردد.
6104/6012


1397/05/20
15:03:36
5.0 / 5
4533
تگهای خبر: اقتصاد , بازار , دستگاه , كالا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
تولیدو