استاندار مازندران:

سرفصل های جدید همكاری بین كشورهای حاشیه دریای خزر بوجود آمد

سرفصل های جدید همكاری بین كشورهای حاشیه دریای خزر بوجود آمد

تولیدو: ساری-استاندار مازندران با اشاره به اینكه شرائط امروز سیاسی و اقتصادی دنیا سبب شد تا سرفصل های جدید همكاری بین كشورهای حاشیه دریای خزر تولید شود، اظهار داشت: ثبات اقتصادی و امنیت كشورها باید بر مبنای منافع مشترك باشد.


محمد اسلامی روز سه شنبه در همایش بین المللی صادرات ازمسیر دریای خزر در ساری اضافه كرد: امروز كشورهای منطقه باید با تعاملات بیشتر با هدف كسب منافع مشترك روابط سیاسی و اقتصادی را دوچندان كنند.
وی فرصت جغرافیایی جمهوری اسلامی ایران را پایه امنیت گسترش روابط بین المللی دانست و اظهار داشت: كریدور شمال به جنوب در راه دریای خزر كه استان های شمالی را در بر می گیرد، مهمترین و اصلی ترین ظرفیت توسعه ای است.
استاندار مازندران به اهمیت گفت و گو بین كشورهای حاشیه دریای خزر بر مبنای توسعه تبادلات اقتصادی منطقه اشاره نمود و بیان داشت: همكاری ها باید بر پایه منافع مشترك رقم بخورد.
اسلامی اظهار داشت: امروز اراده در كشورهای حاشیه دریای خزر برای توسعه روابط وجود دارد و همسو با این رویكرد بنادر شمالی دریای خزر در ایران روز به روز در حال توسعه و تجهیز است.
وی از بندر امیر آباد بعنوان منطقه ویژه اقتصادی یك فرصت استثنایی برای سرمایه گذاری نام برد و اظهار داشت: یكهزار هكتارزمین پشتیبان این بندر برای واگذاری به سرمایه گذاران اماده است.
استاندار مازندران با اشاره به اینكه بندر امیر آباد به خط راه آهن متصل است، اضافه كرد: با عنایت به طرح برقی كردن این خط ظرفیت حمل و جابجایی خط راه آهن شمال از 2.5میلیون تن در سال به 10 میلیون تن قابل افزایش است.
اسلامی به دریانوری، تولید صنایع كشتی سازی و گردشگری دریایی بعنوان دیگر ظرفیت های حاشیه دریای خزر در شمال ایران اشاره نمود و اظهار داشت: امروز همه این ظرفیت ها قابل استفاده می باشد.
در همایش بین المللی صادرات از مسیر دریای خزر كارشناسان حدود 14 كشور خارجی همچون عراق و افغانستان، تركمنستان و جمهوری آذربایجان هم حضور دارند.
6990/6982/1899


1397/04/20
14:13:44
5.0 / 5
4383
تگهای خبر: اقتصاد , صادرات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
تولیدو