میرزایی نیكو: مهم ترین دستاورد دولت، رشد و بالانس صادرات و واردات است

میرزایی نیكو: مهم ترین دستاورد دولت، رشد و بالانس صادرات و واردات است

تولیدو: یك عضو كمیسیون شوراها و امور داخلی كشور اظهار داشت: كشور همچنان در بخش داخلی درگیر مشكلات اقتصادی می باشد و عمده مساله اقتصاد در گام اول فساد است و در گام دوم اشتغال و فعالیت های اقتصادی می باشد كه هنوز درگیر چارچوب های اداری و آیین نامه ها است.قاسم میرزایی نیكو در گفت وگو با ایسنا مرتبط با چالش هایی كه دولت در یك سال قبل با آن مواجه بوده است، بیان كرد: مهم ترین چالش های دولت كه در این یك سال با آن مواجه بوده است را می توان به دو بخش بین المللی و داخلی تقسیم كرد. سطح بین الملل ارتباط با كشورهای منطقه و كشورهای اروپایی به حساب می آید كه از نظر من دیپلماسی ما آنچنان كه باید شایسته نبوده و در این زمینه موفق عمل نكرده است و علت آن هم دولت نیست بلكه تصمیم گیری و سیاستگذاری كلی برای رسیدن به برخی از مقصودهاست كه سبب شده این امر تحقق نیابد.

وی در ادامه اظهار داشت: مهمترین چالش هم برجام بود. از زمانی كه ترامپ رییس جمهور آمریكا شد هر سه ماه یك بار بازی مرتبط با برجام داشت. در بخش منطقه ای هم ما نتوانستیم آنچنان كه شایسته است با كشورهای همسایه ارتباط داشته باشیم البته با تركیه رابطه خوبی برقرار كردیم و در مبارزه با داعش موفق بودیم و در كل در سطح منطقه ای عملكرد خوبی را داشتیم.

نماینده مردم دماوند در مجلس، تصریح كرد: در بخش داخل همچنان درگیر مشكلات اقتصادی هستیم و یكی از چالش های بزرگ دولت، مساله اقتصاد كشور است. عمده مساله اقتصاد كشور هم در گام اول فساد است كه باید آن را به گونه ای ساماندهی كرد كه این مشكل برطرف شود. گام دوم هم اشتغال و فعالیت های اقتصادی می باشد كه هنوز درگیر چارچوب های اداری و آیین نامه هاست و ستاد اقتصادی آقای روحانی باید تغییر كند و فعالیت جدی تری را در این زمینه داشته باشیم.

وی اضافه كرد: در بعد اجتماعی و سیاسی هم ما شاهد جریانات دی ماه بودیم كه كوچك نبود و دولت باید در این زمینه بررسی مفصلی انجام دهد. در بعد سیاسی هم دولت باید به قول هایی كه مرتبط با حصر و تولید فضای باز داده است پیگیری بیشتری داشته باشد و از نظر من در این زمینه موفقیت چندانی نداشته است.

میرزایی در ادامه با اشاره به ۹ چالش بزرگی كه دولت و سران قوا برای كشور مشخص كرده اند، بیان كرد: ریزگردها، آلودگی هوا، مساله ترافیك، مساله اشتغال، مساله صندوق های بازنشستگی از چالش هایی است كه حل آنها نیازمند همدلی و برنامه است و مجموعه سازمان برنامه و بودجه به جای كار بودجه ای باید برنامه صحیح عرضه نماید و كار را به سمت جلو ببرد.

وی با اشاره به نقش احزاب در روی كار آمدن دولت دوازدهم، بیان كرد: احزاب در آفرینش و رای آوردن دولت نقش ویژه ای را ایفا كردند. اگر همبستگی احزاب اصلاح طلب و معتدل نبود دولت موفق نمی شد. تلاش شبانه روزی نماینده های اصلاح طلب و نماینده های بخش های شورای عالی اصلاحات بود كه دولت را به یك جمع بندی رساند. در جریانات دی ماه هم سران جریان چپ و راست بخش عمده ای از مشكلات را مرتفع كردند و اگر به صحنه نمی آمدند این امر تبدیل به یك چالش بزرگ برای دولت می شد.

میرزایی نیكو خاطرنشان كرد: پایه اصلی دولت باید اهتمام بخشیدن به احزاب باشد اما متاسفانه دولت توجهی به این زمینه ندارد. قرار بود ۱۰ الی ۱۱ میلیارد به احزاب بودجه داده شود اما تنها دو میلیارد به آنها داده شد. دولت متاسفانه جواب همكاری های احزاب را به خوبی نداده است.

وی در انتها بیان كرد: مهم ترین دستاورد دولت، مساله رشد و بالانس صادرات و واردات در بخش اقتصادی می باشد و در سایر بخش ها هم دستاوردهای ویژه ای دیده نمی گردد. از نقاط ضعف دولت دوازدهم می توان به چابك نبودن آن اشاره نمود.
1397/02/29
14:08:45
5.0 / 5
5178
تگهای خبر: اقتصاد , صادرات , واردات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
تولیدو