جهانگیری: نباید وقفه ای در جریان صادرات و واردات كشور تولید شود

جهانگیری: نباید وقفه ای در جریان صادرات و واردات كشور تولید شود

تولیدو: تهران - معاون اول رییس جمهوری با بیان این كه هیچ وقفه ای در جریان صادرات و واردات كشور نباید تولید شود، اظهار داشت: دولت به دنبال تولید فضای امن و آرام برای صادركنندگان و وارد كنندگان است.


به گزارش تولیدو به نقل از ایرنا از پایگاه اطلاع رسانی معاون اول رییس جمهوری، اسحاق جهانگیری روز چهارشنبه در جلسه ستاد اقتصادی ساماندهی امور ارزی كشور بر نگاه جامع و بررسی همه زوایا برای رفع مشكلات و جلو گیری از سردرگمی صادر كنندگان و وارد كنندگان تصریح كرد و از بانك مركزی، وزارت صنعت، معدن و تجارت و وزارت امور اقتصادی و دارایی خواست تا ضمن پاسخگویی به ابهامات موجود در عرصه تجارت كشور دستورالعمل های لازم در این خصوص را برای ابلاغ هر چه سریعتر تدوین كنند.
وی اضافه كرد: تولید بستر مناسب برای افزایش صادرات به بازارهای هدف و هم پشتیبانی از صادر كنندگان كشور باید با نهایت سرعت و دقت صورت گیرد تا بتوان از منابع ارزی حاصل از صادرات به بهترین نحو در مدیریت منابع ارزی كشور بهره برد.
جهانگیری با اشاره به اینكه دولت با اختصاص سه هزار میلیارد تومان بودجه آمادگی لازم برای پرداخت مابه التفاوت ارز به دارو و كالاهای اساسی را دارا است، اضافه كرد: دولت به دنبال تولید فضای آرام و امن به منظور تسهیل در فعالیت صادر كنندگان و وارد كنندگان است.
معاون اول رییس جمهوری با اشاره به اهمیت جلوگیری از هر گونه وقفه در جریان صادرات و واردات كشور اظهار داشت: یكی از اصلی ترین اولویت ها در سیاست های ارزی جدید بازگشت ارز حاصل از صادرات به چرخه اقتصاد كشور است.
رییس كل بانك مركزی در این نشست با بیان این كه هیچ مشكلی برای ثبت سفارش وارد كنندگان كالا وجود ندارد، اظهار داشت: بانك مركزی متعهد است در صورت واریز ارز حاصل از صادرات به حساب بانك های كشور در هر كجای دنیا معادل ریالی آن را در كشور به صادر كنندگان پرداخت نماییم.
در این جلسه كه با حضور وزرای اقتصاد، نفت، صنعت، معدن و تجارت، جهاد كشاورزی، كشور و امور خارجه و روسای كل بانك مركزی و سازمان برنامه و بودجه و هم معاون اقتصادی رییس جمهوری برگزار شد، پیرامون وضعیت داد و ستد و تجارت خارجی كشور و نحوه انتقال ارز حاصل از صادرات به چرخه اقتصادی كشور بحث و تبادل نظر شد و دستورالعمل و ضوابط اجرایی تصویب نامه هیات وزیران در مورد نحوه ورود ارز حاصل از صادرات به چرخه اقتصادی كشور به تصویب رسید و مقرر شد جزئیات این دستورالعمل با استفاده از بانك مركزی اطلاع رسانی شود.
سیام**1751**1449


1397/01/29
22:56:31
5.0 / 5
5048
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
تولیدو