عضو كمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی:

پشتیبانی از كالای ایرانی نیازمند راهبردهای عملی است

پشتیبانی از كالای ایرانی نیازمند راهبردهای عملی است

تولیدو: اراك - عضو كمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: پشتیبانی از كالای ایرانی و تولیدات داخلی نباید به شعار محدود شود بلكه باید با راهبردهای عملیاتی و ظرفیت های فراگیر زمینه رونق اقتصادی را فراهم نمود.


سید مهدی مقدسی روز پنجشنبه در حاشیه بازدید از پایگاه امدادی نوروزی هلال احمر استان مركزی در ورودی شهر اراك در گفت و گو با ایرنا اضافه كرد: بحث پشتیبانی از كالای ایرانی اهمیت ویژه ای در تثبیت رونق اقتصادی كشور دارد و این نامگذاری با درایت و هوشمندی رهبر معظم انقلاب اسلامی انتخاب شده است.
وی بیان كرد: كشورهای ژاپن و كره در چند سال اخیر مسیر روبه رشدی را طی كرده اند كه یكی از علل موفقیت آنان حمایت و استفاده از كالاهای داخلی است.
نماینده مردم اراك، كمیجان و خنداب در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: جمهوری اسلامی ایران در شرایط خاصی قرار دارد و با پشتیبانی از تولیدات داخلی می توان چشم انداز روشنی را در حوزه اقتصادی ترسیم كرد.
مقدسی اظهار نمود: پشتیبانی از تولیدات داخلی تنها به مسئولان برنمی گردد بلكه تك تك افراد جامعه در تحقق این مهم سهم دارند.
وی اظهار داشت: رسانه ها نقش موثری در جهت پشتیبانی از تولیدات داخلی برعهده دارند و یكی از رسالت های مهم اصحاب رسانه معرفی تولیدكنندگان موفق و برتر به جامعه است.
نماینده مردم اراك، كمیجان و خنداب در مجلس شورای اسلامی افزود: هنوز برخی افراد جامعه برداشت های غلط در مورد كیفیت كالاهای ایرانی دارند كه حل این مورد نیازمند فرهنگ سازی فراگیر است.
مقدسی بیان كرد: كیفیت خیلی از تولیدات ایرانی به مراتب بالاتر از تولیدات سایر كشورها است و تغییر نگرش جامعه نسبت به خرید كالای داخلی، نیازمند فرهنگ سازی است.
عضو كمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی عنوان كرد: پشتیبانی از تولیدات داخلی بخصوص در حوزه صنعت از اهمیت ویژه ای برخوردار می باشد و می تواند ضمن تولید بازار كار مناسب برای واحدهای تولیدی بحران زده، منجر به افزایش اشتغال شود.
استان مركزی بعنوان چهارمین قطب صنعت كشور بیش از 2 هزار و 900 واحد صنعتی دارد.
سال 97 از جانب رهبر معظم انقلاب با عنوان سال پشتیبانی از كالای ایرانی نامگذاری شده است
3005/3075


1397/01/03
12:03:09
5.0 / 5
4700
تگهای خبر: اقتصاد , تولید , صنعت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۵
تولیدو