ایران از اندونزی چه کالاهایی می خرد؟

ایران از اندونزی چه کالاهایی می خرد؟

به گزارش تولیدو، بر مبنای آمارهای رسمی انتشار یافته در سال گذشته، بیشتر از ۱۱۸ میلیون دلار کالا از اندونزی وارد شده است که روغن پالم در صدر این لیست قرار دارد.


به گزارش تولیدو به نقل از ایسنا، اندونزی یکی از شرکای تجاری ایران است. پارسال بیشتر از ۹۳ هزار تن کالا در چارچوب ۱۲۰ کد تعرفه مختلف به ارزش بیشتر از ۱۱۸ میلیون و ۶۲۲ هزار دلار از اندونزی به ایران وارد شد که از نظر ارزش دلاری ۲.۸۶ درصد و از نظر وزنی حدود یک درصد رشد را نسبت به همین بازه زمانی در سال ۱۴۰۰ نشان داده است.
البته رئیس جمهور کشورمان در مسافرت اخیر خود به این کشور با رئیس جمهور اندونزی و دیگر مقامات این کشور دیدار و گفتگو کرد. با عنایت به این سفر و توافق ایران و اندونزی برای انجام تبادلات تجاری با ارزهای ملی، به نظر می آید سال جاری شاهد رشد و گسترش روابط تجاری دو کشور باشیم.
نگاهی به آمار واردات ایران از اندونزی در سال ۱۴۰۱ نشان داده است که اولین کالای وارداتی و صدرنشین جدول واردات از این کشور به ایران را روغن پالم به خود مختص کرده است. چون که در ۱۲ ماه سال قبل بیشتر از ۱۳ هزار و ۵۷۲ تن روفن پالم در ظروف ۲۰۰ لیتری و بیشتر از اندونزی به ایران وارد شده که ارزشی بالغ بر ۲۳ میلیون و ۶۱۵ هزار دلار داشته است و سهمی معادل ۲۰.۲۴ درصد از کل واردات اندونزی به کشورمان دارد.
رتبه دوم اما به اسید استئاریک اختصاص دارد که در چربی و روغن های حیوانی و گیاهی یافت شده و کاربردهای خیلی از جمله در شمع سازی، مکمل های غذایی، مواد آرایشی و... دارد. ایران با خرید بیشتر از ۱۲ هزار تن از این محصول به ارزشی بالغ بر ۱۹ میلیون و ۶۳۹ هزار دلار، اسید استئاریک را رد رتبه دوم واردات از اندونزی قرار داده است که سهمی معادل ۱۶.۸۳ درصد از کل واردات از این کشور پارسال دارد.
در جدول زیر ۱۰ کالای عمده وارداتی از اندونزی پارسال را مشاهده کنید.


منبع:

1402/03/06
15:20:47
5.0 / 5
214
تگهای خبر: خرید , كالا , واردات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
تولیدو