یك مقام مسئول خبرداد؛

ورود سازمان حمایت به ماجرای نوکیای ایرانی

ورود سازمان حمایت به ماجرای نوکیای ایرانی

به گزارش تولیدو، رئیس سازمان حمایت ضمن تأیید فروش کالای ایرانی با لوگو شرکتهای خارجی اظهار داشت: این عمل خلاف رویه قانونی بوده و معاونت عمومی صنایع وازرت صمت باید در این خصوص پاسخگو باشد.به گزارش خبرنگار اقتصادی مهر، در ایام اخیر، زیر سایه سکوت مسؤلان وزارت صمت، گزارشات مختلفی در مورد فروش کالای تولید داخل با لوگوی شرکتهای خارجی اخیر انتشار یافته است. پیگیری خبرنگار مهر نشان داده است که حداقل در سه گروه کالایی پوشاک، لوازم خانگی و تلفن همراه، شاهد تولید و فروش قانونی کالای ایرانی با لوگوی شرکتهای خارجی بدون کسب مجوز هستیم. هرچند این رویه مغایر قانون در بعضی از شرکت ها مشاهده می شود اما ادامه ماجرا و عدم ورود مسؤلان ذیربط به این مساله سبب خواهد شد که در آینده نزدیک با سیل عظیمی از لوازم و کالاهای فیک در کشور مواجه باشیم.
گفت وگوی خبرنگار مهر با نمایندگان مجلس حاکی آن است که بعضی از نمایندگان مجلس، گزارشات غیررسمی تقلب در فروش شرکتهای ایرانی را دریافت کرده اند اما هنوز مدرک و مستندات کافی در این خصوص برای آنها ارسال نشده است. از طرفی گزارشات میدانی خبرنگار مهر از بازار هم نشان داده است که هنوز مردم در این حوزه آگاه نبوده و با تفکر خرید کالای برند مطرح، هزینه محصول را پرداخت می کنند.
واکنش سازمان حمایت به خبر فیک فروشی در بازار
حسین فرهیدزاده رئیس سازمان پشتیبانی از مصرف کنندگان و تولیدکنندگان در گزارش تولیدو به نقل از مهر، ضمن تأیید فروش کالاهای ایرانی با لوگوی شرکتهای خارجی اظهار داشت: این اقدام خلاف رویه های قانونی می باشد و بررسی های سازمان حمایت حکایت از تخلف چند شرکت در این حوزه دارد. وی افزود: با وجود این که بعضی از موضوعات شکایت محور بوده، تا به امروز شکایتی از جانب مصرف کنندگان برای سازمان حمایت ارسال نشده، اما این سازمان در جهت اجرای وظایف قانونی خود به این مورد ورود کرده است.
معاونت صنایع وزارت صمت باید پاسخگو باشد!
به گفته فرهیدزاده، سازمان حمایت با معاونت صنایع عمومی وزارت صمت بعنوان مرجع تولید در مورد بررسی این ماجرا مکاتباتی داشته و این سازمان منتظر دریافت پاسخ از جانب این معاونت دریافت است.
وی اضافه کرد: رصد بازار توسط سازمان پشتیبانی از مصرف کننده نشان داده است که کالاهایی در ایران تولید و با برند شرکتهای خارجی به فروش می رسد، در نتیجه ما مکاتباتی با معاونت صنایع عمومی وزارت صمت داشته ایم تا در نامه ای رسمی اعلام نماید که آیا شرکت مزبور، نمایندگی برند مطرح را دارا است یا خیر؟
رئیس سازمان پشتیبانی از مصرف کنندگان و تولیدکنندگان تاکید کرد: باید مشخص شود که شرکت مزبور دارای چه تأییدیه ای از برند مادر است؛ تنها نهادی که می تواند به این سؤال پاسخ دهد، معاونت عمومی وزارت صمت است که متأسفانه تا به امروز پاسخی برای سازمان حمایت ارسال نشده است.
وی تصریح کرد: سازمان حمایت در آخر حلقه قرار دارد و معاونت عمومی صنایع وزارت صمت بعنوان نهاد تصمیم گیری باید به اصحاب رسانه و سازمان حمایت در مورد ثبت برندهای مطرح بدون دریافت تأییدیه پاسخگو باشد.
احتمال ورود سازمان بازرسی به پرونده فیک فروشی
فرهیدزاده در آخر اظهار داشت: نهادی که مجوز تولید به واحدها اعطا می کند باید قبل از تولید مستندات در ارتباط با دریافت نمایندگی یا هرگونه تأییدیه را دریافت کند در غیر این صورت تخلف صورت گرفته علاوه بر سازمان حمایت، سازمان تعزیرات و حتی بازرسی کل کشور هم قادر به ورود در ماجرای فیک فروشی هستند.


منبع:

1401/09/06
12:40:50
5.0 / 5
251
تگهای خبر: اقتصاد , بازار , تولید , خرید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
تولیدو