سازمان ملل هشدار داد:

یک میلیون نفر در معرض گرسنگی

یک میلیون نفر در معرض گرسنگی

تولیدو: آژانس های سازمان ملل متحد روز چهارشنبه (21 سپتامبر) هشدار دادند که نزدیک به یک میلیون نفر در افغانستان، اتیوپی، سودان جنوبی، سومالی و یمن امسال در غیاب کمک ها با گرسنگی مواجه خواهند شد.


به گزارش تولیدو به نقل از ایسنا، درگیری ها و شرایط آب وهوایی شدید، محرک های اصلی گرسنگی حاد هستند که امسال به سبب بی ثباتی اقتصادی در رابطه با اثرات موج دار همه گیری کووید-۱۹ و جنگ روسیه و اوکراین تشدید شد.
خشکسالی شدید در شاخ آفریقا مردم را تا مرز قحطی کشانده است. ناامنی غذایی حاد به سرعت درحال افزایش است و در سراسر جهان توسعه می یابد. رییس سازمان خواربار و کشاورزی ملل متحد (فائو) اظهار داشت: بدون یک واکنش بشردوستانه گسترده، وضعیت احیانا در ماه های آتی بدتر خواهد شد.
بااینکه قیمت های جهانی کالاهای کشاورزی در ماه های اخیر به بالاترین حد خود رسیده است، قیمت های مواد غذایی محلی در چندین کشور همچنان بالاست و در صورت از میان رفتن توافق با میانجیگری سازمان ملل متحد برای تقویت محموله های غلات و کودهای روسیه و اوکراین، قیمت های موادغذایی محلی همچنان افزایش خواهد یافت.
اوکراین چهارمین صادرکننده غلات در جهان است، در صورتیکه روسیه رتبه سوم غلات و رتبه اول صادرات کود را دارد.
طبق گزارش فصلی فائو مناطق گرسنگی که با همکاری برنامه جهانی غذای سازمان ملل متحد تهیه شده است، قیمت های بالای غذا، سوخت و کود، اقتصادهای پیشرفته را مجبور به تشدید سیاست های پولی کرده است.
به گزارش رویترز، در این گزارش آمده است، انتظار می رود که این روندها در ماه های آینده، با افزایش بیشتر فقر و ناامنی غذایی حاد و همین طور خطرات ناآرامی های ناشی از افزایش نارضایتی های اجتماعی و اقتصادی، افزایش یابد.1401/07/01
14:32:29
5.0 / 5
36
تگهای خبر: اقتصاد , سازمان , صادرات , قیمت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
تولیدو