رئیس سازمان توسعه تجارت:

مشکل انتقال ارز در قطر حل شد

مشکل انتقال ارز در قطر حل شد

به گزارش تولیدو، رییس سازمان توسعه تجارت ایران اظهار داشت: پیاده سازی صرافی و هماهنگی با چند بانک قطری انجام شد تا با هزینه پایین ارز انتقال یابد.به گزارش تولیدو به نقل از مهر، علیرضا پیمان پاک در دومین همایش آشنایی با بازار قطر و معرفی نمایشگاه های تخصصی ایران در دوحه به مناسبت جام جهانی پیش رو، اظهار داشت: توسعه تجارت با قطر دو خاصیت دارد؛ نخست بحث صادرات محصولات است. در سازمان توسعه تجارت چند نمایشگاه را به عنوان بازار هدف انتخاب نموده ایم؛ بطور مثال در روسیه، شرق آسیا، آفریقا و کشورهای همسایه که یکی از اهداف اصلی هم بازار قطر است. به طور معمول یک یا دو رویداد خاص را انتخاب می نماییم و با حمایت های همه جانبه دولت روی آنها متمرکز می شویم.
وی نمایشگاه پیش روی قطر را فرصتی برای زمینه سازی توسعه تجارت با این کشور قلمداد و اشاره کرد: این نمایشگاه که در بازه زمانی مناسبی برگزار می شود، می تواند منجر به عقد قرارداد برای جام جهانی شود. طبق بررسی های دقیق بطور قطع قطری ها در دوره جام جهانی با مشکل کمبود کالا مواجه خواهند شد. بدین سبب سفر رییس جمهور به قطر و همین طور سفر امیر قطر به ایران را می توان فرصت مناسبی برای جذب منابع مالی و مشارکت های تجاری با این کشور برشمرد.
پیمان پاک اشاره کرد: بطور قطع در وضعیت فعلی قطری ها در پروژه های نفت، گاز، پتروشیمی و راهسازی ورود نمی کنند اما از پروژه های کوچک که می تواند برایشان برند بوجود آورد، به خوبی استقبال کردند.
به گفته پیمان پاک، مشوق های صادراتی سال ۱۴۰۱ به این نمایشگاه اختصاص یافته است. همین طور پیاده سازی صرافی و هماهنگی با چند بانک قطری انجام شد تا با هزینه پایین ارز انتقال یابد.
وی اشاره کرد: حضور در نمایشگاه قطر و استفاده از جام جهانی فرصت بسیار عالی برای تجارت با این کشور است.


منبع:

1401/06/07
12:55:46
5.0 / 5
31
تگهای خبر: بازار , سازمان , صادرات , كالا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
تولیدو