مدیركل صنایع خودرویی وزارت صمت اعلام كرد؛

تولید ۳۰۰ هزار خودروی کامل

تولید ۳۰۰ هزار خودروی کامل

به گزارش تولیدو، مدیرکل صنایع خودرویی وزارت صمت با اعلان اینکه از شروع امسال تا 19 مرداد ماه 300 هزار دستگاه خودروی کامل تولید شده است، اظهار داشت: میزان خودرو های ناقص در کف پارکینگ ها کمتر از 12 هزار دستگاه است.به گزارش تولیدو به نقل از مهر، عبدالله توکلی لاهیجانی در مراسم رونمایی از پوستر نمایشگاه تحول صنعت خودرو اظهار نمود: از سال ۹۶ و بعد از اعمال تحریم های ظالمانه، صنعت خودروسازی کشور گرفتار افت ناگهانی در تیراژ شد، بطوریکه ابتدا به نصف رسید و در ادامه نیمی از خودرو های تولیدی بصورت ناقص تولید می شد. این مسائل در عمل منجر به افت در ارائه شد و از آن طرف به افزایش تقاضا دامن زد. به همین دلیل نیز شکافی به وجود آمد که نابسامانی در بازار را به دنبال داشت.
مدیرکل صنایع خودرویی وزارت صمت اضافه کرد: در برخورد با این وضعیت یک برنامه در سه فاز و مرحله طراحی شد که اولین مرحله آن، تثبیت جریان تولید بود که تا حالا دستاوردهای خوبی نیز دراین زمینه حاصل شده است؛ به عنوان نمونه از شروع امسال تا نوزدهم مرداد ماه ۳۰۰ هزار دستگاه خودروی کامل تولید شده، این در حالیست که در زمان مشابه پارینه فقط ۷۰ هزار دستگاه خودروی کامل تولید شده بود.
وی با اعلان اینکه ثباتی در جریان تولید اتفاق افتاده است، اظهار داشت: میزان تعهدات معوق خودروسازان به کمتر از ۱۰ هزار دستگاه کم شده و میزان خودرو های ناقص در کف پارکینگ ها نیز کمتر از ۱۲ هزار دستگاه است؛ این در حالیست که در زمان مشابه پارینه ۱۷۰ هزار خودروی ناقص در پارکینگ ها وجود داشت.
توکلی لاهیجانی اشاره کرد: پوست اندازی پلتفرمی و رفتن به سمت دانش بنیان شدن در صنعت خودرو هدف گذاری شده و الان یک گذار پلتفرمی طراحی شده است تا برمبنای آن به سمت تیراژ اقتصادی و مقیاس اقتصادی تولید حرکت نماییم. حالا چهار پلت فرم کلیدی تعریف شده که در نمایشگاه برنامه تحول صنعت خودرو از آنها بیشتر خواهیم شنید و روزهای نوید بخشی در صنعت خودرو کشور در پیش رو خواهیم داشت.
وی اظهار داشت: گذار از فضای یاس آلود خودروی کشور و رسیدن به بالندگی در این صنعت دور از ذهن نیست. مطابق چشم انداز ۱۴۰۴ مقرر است جز ۱۰ کشور برتر خودرویی جهان در آن سال باشیم و برمبنای آن لازم است با پلت فرم های موجود به هم افزایی بپردازیم و در مرحله سوم، به گشایش و گسترش بازارهای صادراتی فکر خواهیم کرد. تنها در این صورت است که می توان صنعت خودروی کشور را به عنوان موتور محرکه کشور در گام دوم انقلاب معرفی نمود.

1401/05/23
15:20:32
5.0 / 5
216
تگهای خبر: اقتصاد , بازار , تولید , خودرو
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۱
تولیدو