سیاهكلی:

خودرو های زیر ۲۵ هزار دلار وارد کشور شود

خودرو های زیر ۲۵ هزار دلار وارد کشور شود

تولیدو: یک عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس درباره ضرورت واردات خودرو متناسب با قیمت خودرو های داخلی و پیش گیری از واردات خودرو لوکس اظهار داشت: مجلس سقف 25 هزار دلاری برای خودرو را در نظر گرفته است.. بازه 10 تا 25 هزار دلار از نظر ما منطقی است. خودروی لوکس تقاضای ایرانیها نیست.


لطف الله سیاهکلی در گفت و گو با ایسنا درباره ضرورت واردات خودروی هم قیمت با خودروی ایرانی اظهار داشت: تصمیم واردات خودرو توسط تنظیم بازار گرفته شده است؛ بدین سبب هدف اصلی واردات خودرو سامان دهی بازارهاست. عرضه و تقاضا در کشور ما فاصله بسیاری با هم دارد. تولید یا عرضه ما بسیار کمتر از تقاضا است. به همین خاطر مجلس کمک کرد تا دولت بتواند واردات را انجام دهد.
خودروی لوکس تقاضای ایرانیها نیست
خودرو های وارداتی نباید بیشتر از ۲۵ هزار دلار باشد
نماینده مردم قزوین در مجلس یازدهم اظهار داشت: با این اوصاف عرضه خودرو باید برمبنای تقاضا صورت بگیرد. خودروی لوکس تقاضای ایرانیها نیست. عامه مردم نیاز به خودرو دارند؛ چونکه خودرو در این جهان بدل به یک کالای اساسی و ضروری شده است. این که چه خودرویی وارد می شود باید برمبنای نیاز جامعه باشد. مجلس سقف ۲۵ هزار دلاری برای خودرو را در نظر گرفته است. خودروهایی که وارد می شوند نباید بیشتر ۲۵ هزار دلار باشد. بازه ۱۰ تا ۲۵ هزار دلار از نظر ما منطقی است.
این عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس واردات خودرو در بازه ۱۰ تا ۲۵ هزار دلار را موثر بر بازار داخل دانست و اظهار داشت: اگر قرار باشد خودروی وارداتی حدود ۹۰ یا ۱۰۰ هزار دلار باشد، تقاضا عده خاص و معدودی را تامین می کند؛ بدین سبب نمی تواند تأثیر بر بازار داخلی داشته باشد. امیدواریم کنترل بازار بوسیله واردات به خوبی صورت گیرد.
سیاهکلی درباره اهرم های نظارتی قبل از واردات خودرو اظهار داشت: ما در جلسات مشترک کمیسوین با دولت این بحث را کرده ایم. هشدارهای لازم را به دولت داده ایم تا شیطنت ها صورت نگیرد. مجلس به دقت و با جدیت پیگیر واردات خودرو در بازه قیمت نامبرده است.
منبع:

1401/03/02
22:28:12
5.0 / 5
260
تگهای خبر: بازار , تولید , خودرو , قیمت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
تولیدو