گمرك ریلی جاجرم دهه فجر امسال به بهره برداری می رسد

گمرك ریلی جاجرم دهه فجر امسال به بهره برداری می رسد

تولیدو: بجنورد- ایرنا- مدیركل گمرك خراسان شمالی اظهار داشت: گمرك ریلی جاجرم طی دهه فجر امسال به بهره برداری می رسد كه رونق اقتصادی را به دنبال خواهد داشت.


به گزارش تولیدو به نقل از ایرنا، جواد جعفری روز پنجشنبه در نشست خبری اظهار نمود: با عنایت به ظرفیت های ریلی موجود در شهرستان جاجرم، استقرار گمرك ریلی هزینه ای برای ما نداشت.
وی اضافه كرد: راه اندازی و فعالیت این گمرك می تواند منافع اقتصادی بسیار زیادی را برای استان داشته باشد.

* افزایش میزان صادرات
مدیر كل گمرك خراسان شمالی در بخش دیگر سخنان خود از افزایش میزان صادرات كالاهای تولیدی استان از گمرك طی 10 ماهه امسال اطلاع داد و اضافه كرد: در این مدت 64 میلیون دلار كالا از گمرك استان صادر گردیده است كه این رقم در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته 103 درصد رشد داشته است.
وی اضافه كرد: میزان صادرات كالا از گمرك استان در این مدت در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته به لحاظ وزنی 57 درصد رشد داشته است.
جعفری به كاهش میزان واردات كالا از گمرك استان اشاره نمود و اظهار داشت: در 10 ماهه امسال چهار هزار و 200 تن كالا به ارزش 10 میلیون و 200 هزار دلار از گمرك استان وارد شده است.
وی اظهار داشت: میزان واردات از گمرك استان به لحاظ وزنی 51 درصد و به لحاظ ارزشی 31 درصد كاهش یافته است.
مدیرگمرك خراسان شمالی اظهار داشت: البته میزان وارات تجهیزات كالاها و مواد اولیه مورد نیاز كارخانه ها و مواد واسطه ای به استان افزایش یافته است و میزان كاهش واردات مربوط به واردات كالاهایی همچون برنج است.
جعفری خاطرنشان كرد: واردات كالاها و تجهیزات مورد نیاز كارخانه ها نشان از تولید بسترها برای رونق صنایع و واحدهای تولیدی استان است.

* افزایش درآمدهای گمرك
مدیرگمرك خراسان شمالی با اشاره به اینكه در 10 ماهه امسال میزان درآمدهای گمركی استان 12. 5 درصد از برنامه های هدفگذاری بیشتر بوده است اظهار داشت: امسال كسب 76 میلیارد ریال درآمد گمركی در استان برنامه ریزی شده بود اما در 10 ماهه امسال 85 میلیارد و 500 میلیون ریال درآمد محقق شده است.
اخبار خراسان شمالی را در كانال تلگرامی اخبار ایرنا خراسان شمالی به نشانی 🆔 @IRNABOJNURD پیگیری كنید.
7185 / 6042 خبرنگار: كبری علی آبادی** انتشاردهنده: سیدحسین قدسی


1396/11/06
17:53:48
5.0 / 5
4581
تگهای خبر: تولید , صادرات , واردات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۵
تولیدو