دبیر هیات مدیره اتحادیه طلا :

قیمت طلا به ثبات رسیده است

قیمت طلا به ثبات رسیده است

به گزارش تولیدو دبیر هیات مدیره اتحادیه طلا با اشاره به اینکه بازار در روز زن تکان خاصی نخورد، اظهار داشت: هم اکنون قیمت ها در بازار طلا و جواهر و سکه به ثبات رسیده و احیانا تنها بین ۲ تا ۵ درصد نوسان خواهد داشت.نادر بذرافشان در گفت و گو با خبرنگار مهر اظهار نمود: در طول ۴ سال قبل به علت افزایش قیمت ها در سطح جهانی و داخلی، پایین بودن قدرت خرید مردم، بالا بودن هزینه های تأمین مواد اولیه و هزینه ساخت و شیوع کرونا، صنعت طلا و جواهر گرفتار رکود بود و در این سال ها ۲۰ تا ۳۰ درصد کارگاه های تولیدی و توزیعی تعطیل شدند.
دبیر هیأت مدیره اتحادیه طلا و جواهر تهران اضافه کرد: با عنایت به حذف مالیات بر ارزش افزوده از اصل طلا و اعمال این مالیات بر سود و اجرت طلا از ۱۳ دیماه سالجاری، انتظار داریم که طی هفته های پیش رو هم قیمت طلا ثبات پیدا کند و هم صنعت طلا و جواهر که سال ها گرفتار صدمه شده بود، رونق بگیرد.
وی افزود: هم اکنون قیمت ها در بازار طلا و جواهر و سکه به ثبات رسیده است و در صورتیکه خبر خاص سیاسی و اقتصادی منتشر نشود و بازار ارز هم کنترل شود، قیمت طلا تنها بین ۲ تا ۵ درصد نوسان خواهد داشت.
بذرافشان اظهار داشت: البته با عنایت به نگرانی های مردم در مورد وضعیت قیمت ها و عدم اطمینان از ثبات قیمت ها، بازار طلا و جواهر طی یک ماه اخیر با رکود زیادی مواجه بوده است.
دبیر هیأت مدیره اتحادیه طلا و جواهر تهران ضمن اشاره به روز زن هم خاطرنشان کرد: بر خلاف سال های گذشته، سال جاری تقاضای خاصی در بازار طلا به مناسبت روز زن نداشتیم و بازار تکان نخورد که این مسئله می تواند ناشی از شرایط اقتصادی جامعه و پایین بودن قدرت خرید مردم باشد.


منبع:

1400/11/04
10:39:15
5.0 / 5
312
تگهای خبر: اقتصاد , بازار , تولید , خرید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۴
تولیدو