تسهیل ورود شرکت های نانو به بورس

تسهیل ورود شرکت های نانو به بورس

تولیدو: ستاد توسعه فناوری نانوی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری از ورود شرکتهای فعال حوزه نانو به بازار بورس حمایت می کند.


به گزارش تولیدو به نقل از ایسنا، ستاد توسعه فناوری نانوی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری برای تسهیل ورود این شرکتها به بازار بورس نسبت به شناسایی و انتخاب مجموعه های مشاوره و پذیرش شرکت در بورس و شرکت های مشاوره سرمایه گذاری فاین تک در این عرصه اقدام نموده است.
همین طور در این راستا اقداماتی چون تعریف مؤلفه های اولیه پذیرش شرکتها در بورس و انتخاب شرکت های دارای صلاحیت برگزیده برای ورود به بورس نیز انجام شده است. این کار با برگزاری جلسات مشترک با ۱۰ شرکت منتخب، شتاب گرفته است.
ورود شرکت های فعال حوزه نانو به بازار سرمایه، به ایجاد مزایایی چون تامین مالی بزرگتر، اعتباربخشی به برند شرکت های داخلی و توسعه بازار داخلی و بازار بین المللی آنها منجر می شود.
به نقل از معاونت علمی ریاست جمهوری، افزایش شفافیت، کارایی و همین طور بهبود عملکرد جاری شرکتها همچون مزایای ورود آنها به بازار بورس است. بورس اوراق بهادار بعنوان بازوی اصلی بازار سرمایه علاوه بر تجهیز، جذب و هدایت منابع مالی و هدایت به سمت کارهای مولد و اشتغال زا، نقش تامین مالی بنگاه ها و مؤسسات اقتصادی را نیز بر عهده دارد.
ورود شرکت های دانش بنیان به این بازار می تواند در کنار افزایش کارایی این شرکتها به توسعه فناوری در کشور نیز منجر شود. ستاد نانو در تلاش است تا با تسهیل ورود این شرکتها به بازار بورس، هم به بزرگ تر شدن این شرکتها کمک نماید و هم در رونق اقتصادی و توسعه فناورانه کشور نقش ایفا کند.

منبع:

1400/10/25
14:15:06
5.0 / 5
313
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
تولیدو