معاون وزیر راه و شهرسازی خبر داد

معرفی نشانی سایت جهش تولید مسکن تا دو روز آینده

معرفی نشانی سایت جهش تولید مسکن تا دو روز آینده

به گزارش تولیدو معاون وزیر راه و شهرسازی اظهار داشت: تا دو روز آینده نشانی سامانه طرح جهش تولید مسکن را مشخص می نماییم اما ثبت نام متقاضیان از حدود ۱۰ روز دیگر آغاز می شود.


محمود محمودزاده در گفتگو با ایسنا اظهار نمود: سامانه ثبت نام از متقاضیان واحدهای طرح جهش تولید و تأمین مسکن آماده شده اما اصلاح برخی موارد مثل نرخ سود بانکی و میزان بار مالی که برای متقاضیان در نظر گرفته می شود حدود ۱۰ روز زمان می برد.
وی اضافه کرد: در جلسه شورایعالی مسکن که چهارشنبه گذشته برگزار شد برخی اعضای حاضر، موارد و ابهاماتی را مطرح نمودند که رئیس جمهوری دستور داد این موضوعات رسیدگی و نتیجه قطعی اعلام گردد. بنابراین منتظریم که اگر بعضی آقایان نظر اصلاحی یا ابهامی دارند در جلسات رو در رو مطرح کنند.
معاون مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی تصریح کرد: با عنایت به وجود سامانه اقدام ملی، زیرساخت لازم برای ثبت نام وجود دارد. فقط امکان دارد اسم و نشانی سایت تغییر کند که می توانیم فردا یا پس فردا اعلام نماییم اما همانطور که گفتم زمان ثبت نام به پس از نشست با دستگاههای ذی ربط بویژه بانک مرکزی موکول می شود.
محمودزاده با اشاره به اینکه در سال اول دو میلیون واحد مسکونی به مرحله اجرا می رسد اظهار داشت: برنامه اجرای دو میلیون واحد در سال اول آماده شده که شش تفاهمنامه در حضور رئیس جمهوری به امضا رسیده است. دو میلیون واحد را هم در سال دوم شروع می نماییم که طی یک دوره چهار ساله امکان اتمام وجود چهار میلیون واحد وجود داشته باشد.
وی خاطرنشان کرد: برای دهک های اول تا سوم، شهرهای زیر ۱۰۰ هزار نفر و مسکن روستایی حداکثر مساعدت دولت انجام می شود. این تسهیلات شامل زمین رایگان، کاهش نرخ سود تسهیلات، افزایش میزان وام نسبت به قیمت تمام شده، تخفیف یا معافیت از هزینه های خدمات مهندسی است.
معاون وزیر راه و شهرسازی اظهار نمود: همانطور که در طرح اقدام ملی یارانه دولتی وجود نداشت، در طرح جهش مسکن هم قرار نیست دولت یارانه مستقیم بدهد بلکه صندوق ملی مسکن بوجود آمده که عمده ترین کارکرد آن تقبل این مسئولیت است که قیمت تمام شده با توان اقتصادی خانوارها به هم نزدیک شود. این مورد می تواند کمکهای مختلف مثل کاهش نرخ سود تسهیلات باشد.
به گفته محمودزاده، سیستم بانکی تسهیلات را بر مبنای نرخ مصوب شورای پول و اعتبار پرداخت می کند و یارانه سود را بر عهده نمی گیرد. در واقع تولید نقدینگی یا تولید پول صورت نخواهد گرفت و اثرات تورمی نخواهد داشت.
منبع:

1400/07/17
11:23:16
5.0 / 5
213
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
تولیدو