فرماندار خبرداد

آبرسانی روستاهای حمیدیه با تانكر و بهبود وضعیت احشام

آبرسانی روستاهای حمیدیه با تانكر و بهبود وضعیت احشام

به گزارش تولیدو خوزستان فرماندار حمیدیه از پیگیری برای پرداخت خسارت خشکسالی به دامداران و کشاورزان این شهرستان آگاهی داد و اظهار داشت: شرایط خشکسالی و تنش آبی به وجود آمده در حمیدیه موجب از میان رفتن برخی از دام ها شده است.شاهین هاشمی در گفت و گو با ایسنا، اظهار نمود: دام ها و احشامی که آب مورد نیاز آنها از حوضه آبی کرخه و کرخه نور تامین می شد، به سبب تنش آبی و رهاسازی محدود آب از سد کرخه با مشکلاتی مواجهند.

وی اضافه کرد: البته با افزایش رهاسازی آب از سد کرخه هم اکنون شرایط در حوضه رودخانه کرخه و کرخه نور بهبود پیدا کرده و جریان در این رودخانه ها مستمر شده و بدین جهت مشکل تامین آب دام ها و احشام تا حدودی مرتفع شده است.

فرماندار حمیدیه اشاره کرد: همین طور هم اکنون باتوجه به وضعیت آبی منطقه، ۱۷ تانکر درحال آبرسانی به روستاهای شهرستان حمیدیه برای تامین آب مورد نیاز دام ها و احشام هستند.

هاشمی عنوان کرد: بیشتر مسایل مربوط به تنش آبی و مشکل تامین آب دام ها و احشام در پایین دست رودخانه کرخه نور در بخش گمبوعه شهرستان حمیدیه وجود دارد و در تلاش هستیم تا این مشکلات را به کمک تانکرهای آبرسان و افزایش رهاسازی آب، حل نماییم.

وی اضافه کرد: مشکلات مربوط به تامین آب دام ها و احشام خصوصاً در حوضه کرخه نور درحال برطرف شدن است، مگر این که جریان آب رهاسازی شده از سد کرخه باردیگر کم شود و یا قطع شود که اساسا این مساله برای دام ها در حمیدیه مشکل ساز خواهد شد.

فرماندار حمیدیه با اشاره به مصوبه دولت درباب پرداخت خسارت به دامداران و کشاورزانی که بر اثر خشکسالی متحمل ضرر و زیان شده اند، اظهار داشت: مقرر است دامپزشکی و جهاد کشاورزی شهرستان مستندسازی های لازم درباب خسارت های وارده به دامداران و کشاورزان شهرستان را انجام دهند.

هاشمی عنوان کرد: شرایط خشکسالی و تنش آبی به وجود آمده در حمیدیه موجب از میان رفتن برخی از دام ها شده است و دراین زمینه پیگیر جبران خسارت های واردشده به دامداران هستیم.

منبع:

1400/05/02
22:31:29
5.0 / 5
202
تگهای خبر: كشاورزی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۵
تولیدو