یك مقام مسئول:

خرید تضمینی گندم از یك میلیون تن گذشت

خرید تضمینی گندم از یك میلیون تن گذشت

به گزارش تولیدو مدیرکل هماهنگی خرید داخلی شرکت بازرگانی دولتی ایران از خرید تصمینی یک میلیون و ۱۰۰ هزار تُن گندم به ارزش حدود ۴۳ هزار و ۷۰۰ میلیارد ریال تا ۱۸ اردیبهشت ماه در کشور اطلاع داد.به گزارش تولیدو به نقل از شرکت بازرگانی دولتی ایران، مرتضی سعادتی کیا اظهار داشت: میزان خرید تضمینی گندم تا ۱۸ اردیبهشت ماه به یک میلیون و ۱۰۰ هزار تُن رسید.
مدیرکل هماهنگی خرید داخلی شرکت بازرگانی دولتی ایران ارزش گندم های خریداری شده را حدود ۴۳ هزار و ۷۰۰ میلیارد ریال اعلام نمود و اضافه کرد: تابحال بیشتر از ۵۳ هزار کشاورز گندم کار در ۸ استان کشور، محصول خویش را در چارچوب حدود ۳۱۶ هزار محموله به مراکز خرید تحویل داده اند.
سعادتی کیا اظهار داشت: استان خوزستان با ۸۱۰ هزار تُن، پیشتاز خرید این محصول در کشور است. استان های ایلام ۱۰۳ هزار تُن، فارس ۵۷ هزار تُن و کرمان با ۵۷ هزار تُن در رتبه های بعدی قرار دارند و استان های بوشهر، سیستان و بلوچستان، کهگیلویه و بویراحمد و هرمزگان هم در حال انجام عملیات خرید هستند.
وی با اشاره به اینکه خرید گندم از ۱۱ فروردین در کشور شروع شده و تا حدود آبان ماه به طول می انجامد، تصریح کرد: خرید تضمینی دانه های روغنی هم در کشور آغاز و تابحال ۲۱ هزار تُن کلزا خریداری شده است.


منبع:

1400/02/19
15:22:53
5.0 / 5
628
تگهای خبر: خرید , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
تولیدو