پتوی های ضدمیكروب و كندسوز ایرانی وارد خطوط هوایی شدند

پتوی های ضدمیكروب و كندسوز ایرانی وارد خطوط هوایی شدند

به گزارش تولیدو یکی از شرکتهای صنعتی پتوی هواپیمایی آنتی باکتریال حاوی نانوذرات تولید کرده است که می تواند به ارتقای سلامت مسافران در پروازهای خطوط هوایی کمک نماید، ضمن آنکه در مقابل آتش مقاومت بالایی دارد.


به گزارش ایسنا، معمولا پتوهای مورد استفاده در خطوط هواپیمایی، شسته و باردیگر استفاده می شوند و این پتوها امکان دارد در حین استفاده توسط مسافران، باکتری و میکروب هایی جذب کنند که در حین شستشو از بین نرفته و باعث ایجاد بیماری در مسافران بعدی شوند.
برای کمک به رفع این مشکل، یکی از شرکتهای صنعتی حوزه نساجی پتوی آنتی باکتریالی تولید کرده که در آن از پارچه پلی استر- اکریلیک استفاده شده است. این پتوهاحاوی نانوذراتی بوده که منجر به ایجاد خاصیت ضدمیکروبی در این پتو شده است. در واقع حضور این نانوذرات که سطح فعال زیادی نسبت به حجمشان دارند، با باکتری ها واکنش داده و آنها را غیر فعال می کنند.
باکتری ها از یک آنزیم برای جذب اکسیژن و زنده ماندن استفاده می نمایند. استفاده از این نانوذرات، سبب غیرفعال شدن عملکرد این آنزیم و در نتیجه کاهش دریافت اکسیژن می شود.
به نقل از ستاد نانو، این شرکت همینطور بافت انواع پارچه های پالتویی و مانتویی را برای خوشنام ترین برندهای ایرانی انجام می دهد. همینطور کیفیت و شایستگی این برند منجر گردید تا در سالهای بعدی بعضی از تولیدکنندگان خوشنام اروپایی مانند C&A در کشور آلمان وارد همکاری و صادرات بعضی از محصولات این شرکت صنعتی شوند.1400/02/08
11:47:46
5.0 / 5
996
تگهای خبر: تولید , شركت , صادرات , صنعت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۵
تولیدو