وزیر صمت:

ایران را به یك كشور صنعتی تبدیل می نماییم

ایران را به یك كشور صنعتی تبدیل می نماییم

یزد وزیر صنعت، معدن و تجارت اظهار داشت: پیشرفت های قابل توجه و همدلی میان دولت و مجلس و دلسوزی مسؤلان و سرمایه گذاری بخش خصوصی بزودی ایران را به یک کشور صنعتی تبدیل خواهد نمود.


«علیرضا رزم حسینی» امروز شنبه 2 اسفند در مسافرت به یزد و مراسم افتتاح یک واحد تولیدی گرانول در میبد اظهار داشت: امروز به قصد افتتاح چهار طرح مهم و بزرگ به مبلغ ۱۹۰۰ میلیارد تومان که ۹۲۰ شغل به همراه خواهد داشت به یزد سفر کردیم.
وی افزود: کشور طی سه سال قبل در شرایط سخت اقتصادی ناشی از تحریم ها و از آخر سال قبل بیماری منحوس کرونا روبرو شده است که اگر هر کشور دیگری همزمان با این مشکلات مواجه می شد، اساسا وضعیت فلج کننده ای پیدا می کرد ولی خوشبختانه کشور ما با رهنمودهای مقام معظم رهبری با کمترین هزینه تابحال به سلامت ازاین مسیر عبور کرده، هرچند که فشارهایی به اقتصاد خانوارها و مرد وارد شده است.
وزیر صمت اظهار داشت: خوشبختانه امروز در ۲۹ رشته صنعتی تولید و صادارت داریم و رشد ۳۸ درصدی صدور مجوز تاسیس واحدهای تولیدی طی ۱۰ ماه اخیر نشان از امیدواری مردم به آینده، سرمایه گذاری و ایجاد اشتغال در این مرز و بوم دارد و ثبات سیاسی و اقتصادی کشور را نشان داده است و این مرهون فداکاری و مقاومت مردم کشورمان است.
وی ضمن اشاره به ۷۵ درصد صادارت تولیدات کشورمان به ۱۵ کشور همسایه، اظهار داشت: اگر دشمنان کشور فرصت می دادند و طی این ۴۰ سال با کشورمان دشمنی نمی کردند، حالا از کشورهای پیشرفته و صنعتی منطقه بودیم هر چند که امیدواریم با انسجام و همکاری خوب دولت و مجلس و هموارتر شدن این مسیر، ایران را به کشوری صنعتی تبدیل نماییم.
وی به تعامل و همدلی خوب بین مسؤلان و بخش خصوصی استان اشاره و ابراز امیدواری کرد که با بهره برداری از خط انقال آب استان از خلیج فارس تا آخر سال، برای نخستین بار شاهد انتقال آب از دریا به صحرا و فلات مرکزی ایران و توسعه صنعت در منطقه باشیم.
رزم حسینی به آغاز قریب الوقوع خطوط دوم و سوم این خط انتقال توسط رئیس جمهور، اظهار داشت: خط دوم انتقال از هرمزگان به استان یزد و بعد به اصفهان خواهد رفت و در واقع یزد از دو خط انتقال از آب خلیج فارس برخودار خواهد شد.
وی استان یزد را به لحاظ برخورداری رتبه دوم معدنی و تنوع عناصر معدنی کم نظیر خواند و اعلام نمود: وزارت صمت اساسا در حوزه معادن و فراواری معادن این استان تمرکز پیدا خواهد نمود.1399/12/02
20:37:23
0.0 / 5
1412
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
تولیدو