رئیس سازمان زمین شناسی خبر داد؛

تهیه نقشه اكتشافاتی 150 هزاركیلومتر مربع از اراضی كشور

تهیه نقشه اكتشافاتی 150 هزاركیلومتر مربع از اراضی كشور

به گزارش تولیدو رئیس سازمان زمین شناسی و اکتشافات معدنی اظهار داشت: نقشه خطی برای اکتشاف معادن در 150 هزار کیلومترمربع از اراضی کشور تهیه شده است.به گزارش تولیدو به نقل از مهر، علیرضا شهیدی پس از ظهر یکشنبه در حاشیه مراسم افتتاح آشیانه بالگردهای سازمان زمین شناسی و اکتشافات معدنی و عملیاتی سازی پروژه ژئوفیزیک هوابرد که در مرکز پژوهش های کاربردی واقع در کرج برگزار شد، اظهار نمود: بالگردهای سازمان زمین شناسی و اکتشافات معدنی کشور هم اکنون دو فروند بالگرد فعال برای ماموریت های خود در اختیار دارد.
وی با اشاره به اهمیت بالگردها در عملیات زمین شناسی و اکتشافات معدنی بیان کرد: بطور قطع اگر نیاز ما در امتداد اجرای برنامه های خود بیشتر از این تعداد باشد نیازمان را بوسیله بالگردهای دیگر نهادها تامین خواهیم کرد.
رئیس سازمان زمین شناسی و اکتشافات معدنی اشاره کرد: از سال ۸۱ به بعد با بهره گیری از ظرفیت هوایی و اجرای پروژه های عکس برداری هوایی تحولی در وضعیت اکتشاف معادن کشور صورت گرفت و توانستیم خیلی از ذخایر پنهان را کشف نماییم.
وی بیان کرد: بدون شک با تامین امکانات بیشتر می توانیم توان خودرا در کشف معادن ارتقای جدی دهیم که این امر بطور قطع منجر به پیشرفت کشور خواهد شد.
شهیدی با اعلان اینکه نقشه برداری از ۲ میلیون و ۷۵۰ هزار کیلومترمربع از اراضی کشور از اولویت های سازمان زمین شناسی و اکتشافات معدنی شمرده می شود، اشاره کرد: شناسایی معادن جدید یکی از اهداف اجرای این پروژه است.
وی با اعلان اینکه هم اکنون نقشه خطی برای اکتشاف معادن در ۱۵۰ هزار کیلومترمربع از اراضی کشور تهیه شده است، متذکر شد: این روند به صورت مستمر ادامه خواهد یافت.


منبع:

1399/11/20
13:51:46
0.0 / 5
930
تگهای خبر: سازمان
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۱
تولیدو