مدیرعامل ذوب آهن:

ذوب آهن بدون یارانه انرژی در جهت كاهش هزینه حركت می كند

ذوب آهن بدون یارانه انرژی در جهت كاهش هزینه حركت می كند

به گزارش تولیدو مدیرعامل ذوب آهن اصفهان اظهار داشت: ذوب آهن بدون یارانه انرژی در جهت کاهش هزینه و رقابت پذیری بیشتر حرکت می کند.به گزارش تولیدو به نقل از ذوب آهن اصفهان، منصور یزدی زاده مدیرعامل ذوب آهن اصفهان در هفتمین کنفرانس بین المللی استیل پرایس که دوشنبه ۱۳ بهمن ماه در هتل بین المللی المپیک برگزار شد، اظهار داشت: این مجتمع عظیم صنعتی که تولید محصولات فولادی آن مطابق با آخرین استانداردهای روز دنیا انجام می گیرد از یارانه انرژی استفاده نمی کند، برق را در نیروگاه خود تولید می کند و با انجام اقدامات مختلف به سمت کاهش هزینه ها و رقابت پذیری بیشتر حرکت می کند.
وی در قسمتی از سخنان خود در این کنفرانس به شرایط تولید ذوب آهن اصفهان پرداخت و اظهار داشت: نقطه آغازین تولید ریل در ایران از این شرکت شروع شد و الان نخستین تولید کننده فولاد کشور، تنها تولید کننده ریل در غرب آسیا محسوب می شود.
مدیرعامل ذوب آهن اضافه کرد: تولید ریل شامل دو مرحله تولید فولاد و سپس نورد می شود. در گذشته شمش مورد نیاز وارد می شد اما الان این شمش با راه اندازی پروژه VD در ذوب آهن اصفهان تولید می شود و نیاز به واردات شمش نیست.
یزدی زاده اشاره کرد: الان انواع ریل شامل پرسرعت، مترو، درون شهری و... در ذوب آهن تولید می شود.
مدیرعامل ذوب آهن اشاره کرد: شرکت زیر ساخت و قرارگاه خاتم الانبیا مشتریان اصلی ریل ذوب آهن اصفهان هستند و نخستین قرارداد صادرات این محصول راهبردی با کشور افغانستان نیز منعقد شده است.
این مقام مسئول اظهار داشت: اگر ذوب آهن اصفهان بخواهد فقط به تولید ریل بپردازد توانایی تولید ۴۰۰ هزار تن ریل را در سال دارد.
وی اظهار داشت: در زمینه تولید چرخ و محور برای توسعه خطوط ریلی نیز ذوب آهن اصفهان برنامه ریزی نموده است تا با همکاری بخش خصوصی، تولید این محصولات نیز شروع شود.
مدیرعامل ذوب آهن اصفهان اظهار داشت: در افق ۱۴۰۴ برای ۲۵ هزار کیلومتر خط آهن، به ریل نیاز داریم و دراین زمینه این شرکت مادر صنعتی نقش کلیدی دارد و برنامه ریزی های خوبی در دست اقدام است.
وی اظهار داشت: تولید ریل زبانه سوزن همچون سایر محصولات ذوب آهن است که در گذشته از کشور فرانسه وارد می شد اما الان در ذوب آهن تولید می شود و برش آن نیز در شرکتی در تبریز انجام می گیرد.
شایان ذکر است هفتمین دوره این کنفرانس با رعایت پروتکل های بهداشتی با نگاه ویژه به بازارهای مجازی فولاد، تولید فولادهای سبک و عصر آلیاژها در حال برگزاری است.
اردشیر سعدمحمدی سرپرست معاونت معدن و صنایع معدنی وزارت صمت، وجیه اله جعفری رئیس هیات عامل ایمیدرو، سعید زرندی معاون طرح و برنامه وزارت صمت، ناصر تقی زاده مدیرعامل شرکت چادرملو، حمیدرضا عظیمیان مدیرعامل فولاد مبارکه اصفهان، اسدالله فرشاد عضو هیأت مدیره انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران و بهمن تجلی زاده معاون فروش و بازاریابی فولاد خوزستان در این کنفرانس به سخنرانی پرداختند.


منبع:

1399/11/16
23:51:43
0.0 / 5
1056
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۲
تولیدو