معاون استانداری مركزی:

توسعه صنعت در استان مركزی به هیچ بهانه ای نباید متوقف شود

توسعه صنعت در استان مركزی به هیچ بهانه ای نباید متوقف شود

به گزارش تولیدو معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری مرکزی اظهار داشت: نمی توان به بهانه کمبود آب در زرندیه، توسعه صنعت در این منطقه را متوقف کرد.به گزارش تولیدو به نقل از مهر، مهدی زندیه وکیلی ظهر یکشنبه در نشست شورای حفاظت از منابع آبی و کارگروه سازگاری با کم آبی استان مرکزی که با حضور استاندار مرکزی در اراک برگزار شد، اظهار نمود: نمی توان در منطقه زرندیه به سبب کمبود و مشکل کم آبی، توسعه صنعت را متوقف کرد، بلکه باید با یک تصمیم منطقی، کارشناسی راهبردی در نوع بهره برداری از آب کارهای توسعه را دنبال کرد.
وی اضافه کرد: در شهرستان زرندیه تقریباً تمام چاه های غیر مجاز مسدود شده و بیش از ۴۰ درصد چاه های شهرستان نیز دارای کنتور هوشمند هستند.
زندیه وکیلی بیان کرد: اجرای شبکه فاضلاب در یک منطقه ای از شهرستان خصوصاً در مرکز شهرستان باید در اولویت های شهرستان زرندیه قرار گیرد و بهره برداری و الگوی کشت نیز باید تغییر کند تا کشاورزی سنتی به سمت کشاورزی کم آب بر گرایش پیدا کند.
معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری مرکزی در بخش دیگر سخنان خود اشاره کرد: محدود شدن تشخیص کم آب بر یا پرآب بر بودن صنایع به تشخیص کارشناس حفاظت محیط زیست سبب بروز مشکلات در این عرصه می شود.
وی افزود: با توجه به این که بعضی از صنایع با بهره گیری از تکنولوژی های جدید همچون تصفیه فاضلاب شهری برای آب مصرفی صنعت استفاده می نمایند، بدین سبب مرجع تشخیص کم آب بر یا پرآب بر بودن صنایع، شورای حفاظت از منابع آب استان است.


منبع:

1399/10/08
12:54:35
5.0 / 5
968
تگهای خبر: صنعت , كشاورزی , وكیل
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
تولیدو