بانك مركزی اعلام كرد

یك میلیارد دلار تامین ارز واردات هنوز در گمرك اظهار نشده است

یك میلیارد دلار تامین ارز واردات هنوز در گمرك اظهار نشده است

تولیدو: بانك مركزی حدود ۲۰ میلیارد دلار كد رهگیری اعلامیه تامین ارز صادر كرده است كه به سبب اطلاعات و آمار، تا حالا حدود یك میلیارد دلار از این موارد در گمرك اظهار نشده است.


به گزارش تولیدو به نقل از بانک مرکزی، با توجه به این که در ایام اخیر خبرهایی در خصوص ایجاد امکان ورود کالا با ارز متقاضی پخش شده، دراین زمینه لازم به توضیح است که رویه واردات کالا از محل «ارز متقاضی» (سپرده ارزی متقاضی) از شروع سال ۹۷ وجود داشته و تغییر جدیدی در این پروسه رخ نداده است. بر این اساس واردکنندگان بعد از ثبت سفارش و ارائه مدارک و مستندات منشأ ارز خود و تأیید بانک مرکزی، می توانند در کمترین زمان ممکن نسبت به دریافت کد رهگیری اعلامیه تامین ارز خود اقدام نمایند.

همین طور از شروع سال تا اختتام مهر ماه، این بانک حدود ۲۰ میلیارد دلار «کد رهگیری اعلامیه تامین ارز» صادر کرده است که به سبب اطلاعات و آمار، تا حالا حدود یک میلیارد دلار از موارد فوق در گمرک اظهار نشده است. همین طور بیش از ۳۵۰ میلیون دلار نیز با وجود اظهار کالا در گمرک، منجر به ترخیص کالا نشده است.

بدین سبب بنظر می رسد عدم صدور کد رهگیری تامین ارز، علت اصلی عدم ترخیص کالاها از گمرک نباشد. گفتنی است واردات بیش از ۲۰ میلیارد دلار کالا طی هفت ماهه سال جاری با درنوردیدن فرایندهای قانونی حاکم بر تجارت خارجی کشور، موید این مساله است.


منبع:

1399/08/16
19:10:27
5.0 / 5
1755
تگهای خبر: بانك مركزی , كالا , واردات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۲
تولیدو