وزیر صنعت اعلام كرد؛

آمادگی وزارت صمت برای رونق اقتصادی در مرزهای ایلام با كشور عراق

آمادگی وزارت صمت برای رونق اقتصادی در مرزهای ایلام با كشور عراق

به گزارش تولیدو وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به ظرفیت های مرزی ایلام، اظهار داشت: وزارت صمت برای رونق اقتصادی در مرزهای ایلام با كشور عراق آمادگی دارد.به گزارش تولیدو به نقل از مهر، علیرضا رزم حسینی در دیدار مسؤلان ارشد همچون استاندار ایلام و نمایندگان ایلام در مجلس در محل وزارت صمت، ضمن تشکر از زحمات و تلاشهای استاندار ایلام و نمایندگان استان در پیگیری مسائل و مشکلات مربوط به استان با افزایش تسهیلات تبصره ۱۸ استان موافقت نمود و اظهار داشت: وزارت صمت آمادگی دارد که برای رونق اقتصاد مرز با طرف عراقی تهاتر انجام دهد.
وی همینطور از ابلاغ آزاد سازی معادن تاریخ گذشته استان اطلاع داد و اظهار داشت: در جهت ایجاد اشتغال بیشتر با اختصاص یک شهر بعنوان پایلوت اشتغال خرد در استان موافقت می شود.
در این دیدار که سارا فلاحی، علی اکبر بسطامی و بهزاد علیزاده نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی هم حضور داشتند، استاندار ایلام خواهان مشارکت بیشتر شرکت ها و هلدینگ های سرمایه گذاری وابسته به وزارت صمت در بخش صنعت و معدن استان شد و اظهار داشت: ایلام ظرفیت های مهم و عمده ای در بخش صنعت و معدن دارد که با کمک و مساعدت وزارتخانه صمت می توان برای توسعه و ایجاد اشتغال قابل توجه استان از آن بهره برد.
قاسم سلیمانی دشتکی در ادامه با عنایت به ظرفیت های ویژه مرز و امکان توسعه صادرات به کشور عراق خواهان تسریع در ایجاد منطقه آزاد تجاری مهران و پای کار آمدن طرف عراقی برای فعال سازی بازارچه های مرزی شد و اظهار داشت: هم اکنون با فراهم شدن مقدمات ایجاد دو شهرک تخصصی صنایع پایین دستی توسط بخش خصوصی و دولتی در استان امیدواریم که با فعال سازی بازارچه های مرزی استان، ایجاد منطقه آزاد تجاری مهران و گشایش های بیشتر در مراودات اقتصادی با کشور عراق مسیر شکوفایی صنعتی در استان و کشور بیشتر از پیش تقویت شود.
وی در ادامه خواهان تسریع در پرداخت تسهیلات بند الف تبصره ۱۸ به منظور تأمین تسهیلات یارانه دار به بخش صنعت و معدن شد و عنوان کرد: همینطور خواهان اختصاص اعتبار از محل سهم مصرف نشده سایر استان ها به استان برای ایجاد تسهیل در رفع موانع تولید استان هستیم.
وی در ادامه پیگیر تفاهم نامه های بوجود آمده با وزیر وقت صمت شد و خواهان اجرایی نمودن مفاد این توافقنامه ها شد.
وی همینطور خواهان ترزیق اعتبار لازم برای طرح ها و پروژه های نیمه تمام استان در حوزه صنعت و همینطور افزایش سهمیه خوراکی و مصرفی استان شد.
در ادامه نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی هم هرکدام به صورت جداگانه مسائل و مشکلات حوزه انتخابیه خود در بخش صنعت و معدن و تجارت را بیان و خواهان پیگیری و رفع موانع پیش رو شدند.


منبع:

1399/07/29
00:37:16
5.0 / 5
1437
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
تولیدو