گزارش تولیدو؛

تازه ترین قیمت انواع خودرو

تازه ترین قیمت انواع خودرو

تفاوت قیمت خودرو در بازار و كارخانه به قدری افزایش یافته كه بازدیدهای میدانی از بازار خودرو بیان كننده آن است كه معامله خاصی در این بازار صورت نمی گیرد و قیمت ها فقط روی كاغذ اعلام می شود.به گزارش تولیدو به نقل از مهر، این روزها فاصله قیمت خودرو در بازار آزاد و کارخانه به قدری افزایش یافته که وقتی خودروساز خبر از قرعه کشی می دهد، میلیون ها متقاضی برای ثبت نام اقدام می کنند؛ نگاهی به تعداد ثبت نام کنندگان در قرعه کشی اخیر یکی از خودروسازی ها نشان میدهد که طی ۳ روز ۲ میلیون نفر برای خرید خودرو ثبت نام کرده اند. این حجم ثبت نام در حالی است که مقرر است تنها ۸ هزار نفر در قرعه کشی انتخاب و بعد از یکسال خودرو تحویل بگیرند.
این حجم از تقاضا، البته همگی مصرفی نیست و بخش عمده ای از آن، تقاضای سرمایه ای است چونکه اختلاف فاحش قیمت بین کارخانه و بازار ازاد، خرید از کارخانه را به راهی جذاب برای حفظ ارزش پول مردم تبدیل نموده است. در جدول زیر قیمت ۸ خودروی پرفروش در کارخانه و بازار آزاد آمده است. (تا ۲۷ مهر ماه)

قیمت خودرو در حالی در سایت ها و فضای مجازی به صورت افسارگسیخته درحال افزایش است که بازدیدهای میدانی از بازار خودرو نشان می دهد، معاملات خاصی در بازار صورت نمی گیرد و آنطور که فروشندگان خودرو می گویند فقط افرادی که نیاز مبرم به خودرو دارند، مبادرت به خرید می کنند.
به گفته فعالان بازار خودرو، این بازار از مدتی پیش قفل شده و تعداد معاملات بسیار کاهش یافته است به شکلی که افرادی که در بازار حضور می یابند تنها به دنبال شنیدن آخرین قیمت ها هستند.
البته مدتی پیش نیز سعید موتمنی رئیس اتحادیه نمایشگاه داران و فروشندگان خودرو در این رابطه گفته بود که «در حال حاضر بازار خودرو شرایط طبیعی ندارد و الان به هیچ عنوان خرید خودرو عاقلانه نیست و به خریداران سفارش می شود فکر خرید را از سر خود بیرون کنند.»
وی یادآوری کرده بود که «قیمت خودرو های داخلی فقط در فضای مجازی داغ است و قیمت خارجی ها نیز بطور مشابه فقط روی کاغذ و بسیار بالا از طرف فروشندگان بیان می شود.»

1399/07/28
16:11:51
5.0 / 5
1418
تگهای خبر: بازار , خرید , خودرو , سایت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
تولیدو