خبر مهر تأیید شد؛

وزیر صنعت از واگذاری شركت های آذرآب، هپكو و واگن پارس آگاهی داد

وزیر صنعت از واگذاری شركت های آذرآب، هپكو و واگن پارس آگاهی داد

وزیر صنعت، معدن و تجارت اظهار داشت: دولت به دنبال واسپاری آذرآب، هپكو و واگن پارس برمبنای اصل 44 قانون اساسی است.به گزارش تولیدو به نقل از وزارت صنعت، معدن و تجارت، علیرضا رزم حسینی در نشست پیگیری مشکلات شرکت های آذرآب، هپکو و واگن پارس که با حضور استاندار مرکزی و نماینده مردم اراک در مجلس شورای اسلامی برگزار شد، با بیان این مطلب اضافه کرد: هپکو، آذرآب و واگن پارس مجموعه کارخانجات استراتژیکی برای کشور هستند که متأسفانه با مشکلات عدیده مدیریتی در چند سال اخیر روبه رو بوده اند.
وی با اعلان اینکه این ۳ شرکت مهم باید به مجموعه های توانمندی که توانایی مدیریت آنها را دارند، واگذار شوند، اظهار داشت: مسئولان دولت مجدانه خواهان پیگیری و رفع مشکلات این سه مجموعه مهم و فعال شدن آنها هستند.
وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به اینکه رفع موانع تولید را در دستور کار داریم، اشاره کرد: فعال کردن واحدهای راکد و رفع موانع تولید را بعنوان یکی از اولویت برنامه ها به مجلس عرضه کرده و بر همین محور نیز حرکت می نماییم که حل مشکلات این سه کارخانه نیز در همین راستا است.
رزم حسینی با بیان اینکه مشکلات این شرکت ها قابل حل است، افزود: افزایش اشتغال و تثبیت مدیریتی با واسپاری این مجموعه ها به شرکت های توانمند و ورود سرمایه گذاری جدید محقق خواهد شد.
وی همین طور با تاکید بر لزوم تعامل و هماهنگی دستگاه های ذیربط در امر فعال شدن این سه شرکت بزرگ، اظهار داشت: مجموعه های بزرگ کشور همانند قرارگاه خاتم الانبیا اگر آمادگی لازم برای فعال کردن این شرکت ها را دارند، پای کار بیایند و با این شرکت ها وارد انعقاد قراردادهای همکاری شوند.
وزیر صنعت، معدن و تجارت همین طور از سازمان های توسعه ای مانند ایمیدرو و ای درو نیز خواست تا قراردادهای تازه ای با این شرکت ها منعقد کنند.
گفتنی است قبل از این، خبرگزاری مهر از واگذاری واگن پارس به مپنا و مخالفت انجمن صنفی شرکت های ریلی با این واگذاری آگاهی داده بود.

1399/07/18
21:47:11
5.0 / 5
1522
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۱
تولیدو