رئیس سازمان حمایت:

تولیدكنندگانی كه قیمت مصوب گرفته اند، حق افزایش قیمت ندارند

تولیدكنندگانی كه قیمت مصوب گرفته اند، حق افزایش قیمت ندارند

به گزارش تولیدو رئیس سازمان حمایت مصرف كنندگان و تولیدكنندگان اظهار داشت: تولیدكنندگانی كه قیمت مصوب برای عرضه كالای خود دریافت كرده اند به هر علتی حق افزایش قیمت ندارند و باید طبق ضوابط عمل كنند.به گزارش تولیدو به نقل از وزارت صنعت، معدن و تجارت، عباس تابش تصریح کرد: برای اثرگذاری در روند تصمیم گیری ها و اقدامات انجام شده در بخش نظارت بر بازار، باید هیأت های سه نفره رسیدگی به تخلفات صنفی با حضور نمایندگان سازمان های صنعت، معدن و تجارت، اتاق اصناف و تعزیرات حکومتی در سطح استان ها فعال شوند.
رئیس سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان اظهار داشت: اساسا در شرایط حاضر و در بروز تکانه های اقتصادی فرصت لازم جهت خودنمایی و بروز و ظهور سودجویان در عرصه بازار فراهم می شود که در همین راستا ما به دنبال ارتقای توان بازرسی و افزایش نظارت ها با استفاده از بضاعت موجود هستیم تا مانع دستیابی این افراد به اهداف شومشان شویم.
وی افزود: قابل انکار نیست که مشکلاتی شامل موارد قانونی، تأمین بودجه، ایاب و ذهاب، نیروی انسانی و…، در روند اثرگذاری نظارت ها موثرند با این وجود استفاد بهینه از ظرفیت های موجود در دستور کار است.
معاون وزیر صمت تصریح کرد: تفاهم لازم میان سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان، پلیس امنیت اقتصادی ناجا و دادستانی کل کشور برای اثرگذاری لازم در کمترین زمان ممکن روی بازار وجود دارد و حتما با اجحاف کنندگان در حق مصرف کنندگان و مردم به شدت برخورد می شود.
تابش در بخش دیگری از سخنان خود اظهار داشت: تولیدکنندگانی که قیمت مصوب برای عرضه کالای خود دریافت کرده اند به هر علتی حق افزایش قیمت ندارند و باید طبق ضوابط عمل کنند.
وی اعلام نمود: از امروز و به صورت ویژه رصد و پایش قیمت کالاها از مبادی تولید و یا واردات انجام و استفاده حداکثری از ظرفیت سامانه های موجود همچون ۵ سامانه سازمان حمایت در اولویت است و انتظار داریم تمامی دستگاه ها و سازمان ها و همینطور ذینفعان در رابطه با این سامانه ها توجه به الزامات قانونی مربوط به آنها را در اولویت کاری خود قرار دهند.
رئیس سازمان حمایت اضافه کرد: ایجاد تمرکز در روند بازرسی ها و پیشگیری از همپوشانی در حضور مستمر بازرسان سازمان های صمت و اصناف در سطح بازار در این نشست مورد تاکید قرار گرفت و مقرر شد مبحث آمار بازرسی اصناف و جزئیات در رابطه با آن مورد پایش مجدد قرار گیرد.
تابش خاطرنشان کرد: گشت های مشترک بازرسی با حضور بازرسان سازمان حمایت و سازمان تعزیرات حکومتی با اولویت مبادی ورودی شامل واردات و تولید مورد نظر ویژه خواهد بود.
وی افزود: امیدواریم نتیجه این جلسه و ماحصل اقدامات در دستور کار در عینیت بخشیدن به حضور پررنگ بازرسان در سطح بازار مثمرثمر واقع شود و بیشتر از پیش آثار و نتایج اقدامات نظارتی برای مردم و در سطح بازار ملموس و قابل احساس باشد.
معاون وزیر صمت تصریح کرد: انتظار ویژه ای از ۱۵ هزار بازرس اصناف و اتحادیه های تحت پوشش و همینطور بسیج اصناف داریم تا با کمک واحدهای تولیدی در تأمین بموقع کالاهای مورد نیاز مردم در سطح بازار، بتوانیم از این شرایط عبور نماییم.
تابش اظهار داشت: تأمین کافی اقلام کالایی و مایحتاج ضروری مورد نیاز مردم در اولویت کاری وزارت صنعت، معدن و تجارت است، چون که تأمین مناسب کالا اثرگذاری بیشتری در روند کنترلی بازار دارد.
وی اضافه کرد: سازمان ها و دستگاه های نظارتی و بازرسی از هر گونه اجحافی در حق مصرف کنندگان در سطح بازار کوتاه نخواهند آمد و با حضور فعالانه به هیچ عنوان اجازه نخواهند داد کسی از شرایط موجود به ضرر مصرف کنندگان سوءاستفاده کند.


منبع:

1399/07/07
13:47:56
5.0 / 5
2082
تگهای خبر: اصناف , اقتصاد , بازار , تولید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۵
تولیدو