شركت پشتیبانی امور دام موظف شد

تأمین 500 هزارتن كنجاله در سه ماه آینده

تأمین 500 هزارتن كنجاله در سه ماه آینده

به گزارش تولیدو مدیرعامل شركت پشتیبانی امور دام از واگذاری خرید ۵۰۰ هزار تن كنجاله سویا به شركت پشتیبانی امور دام اطلاع داد و اظهار داشت: امیدواریم با تصمیمات اتخاذ شده و تأمین ۵۰۰ هزارتن كنجاله، در سه ماهه پاییز مشكلی در تامین كنجاله سویا برای مرغداران و دامداران نداشته باشیم.


به گزارش تولیدو به نقل از ایسنا محمدرضا طلایی در نشست خبری که ظهر امروز به صورت ویدیو کنفرانس برگزار شد، اظهار نمود: امروز جلسه ای با حضور معاون اول رئیس جمهور در مورد مباحث بازار به خصوص تأمین نهاده های دام و طیور برگزار گردید. پیرو تصمیمات گرفته شده در جلسه با عنایت به کمبود کنجاله در ماه های گذشته، مقرر شد در سه ماه آینده یعنی سه ماه سوم سال شرکت پشتیبانی امور دام کمبود کنجاله را خریداری و وارد بازار کند.
وی افزود: ازاین رو مقرر است که شرکت پشتیبانی امور دام از امروز علاوه بر خرید های قبلی به میزان ۵۰۰ هزار تن کنجاله خریداری کند و نسبت به حمل جهت توزیع به دامداری ها و مرغداری ها اقدامات لازم را انجام دهد.
مدیرعامل شرکت امور پشتیبانی دام افزود: در همین راستا شرکت پشتیبانی امور دام امروز حدود ۱۲۰ هزار تن کنجاله سویا از کشور هند خریداری کرد و مقرر شد که از اول اکتبر بارگیری آن از هند به کشور شروع شود. امیدواریم با تصمیمات این جلسه و دستور معاونت ریاست جمهوری ۵۰۰ هزار تن کنجاله را تأمین نماییم تا در سه ماهه پاییز مشکلی در تأمین آن برای مرغداران و دامداران نداشته باشیم.
وی با اشاره به اینکه این ۵۰۰ هزارتن که دولت مقرر کرد تا شرکت پشتیبانی امور دام خریداری کند علاوه بر خرید های قبلی انجام می شود، اظهار داشت: قبلا ۶۵۰ تا ۷۰۰ هزارتن کنجاله سویا وارد کشور کردیم که بخشی در حال تخلیه است. اگر تغییری در بازار احساس نشده به دلیل این است که نظارت های دقیقی بر روی بازار انجام می شود.
طلایی با اشاره به نیاز ماهیانه کشور به ۴۰۰ هزارتن کنجاله، اظهار داشت: کمبود از ماه های قبلی وجود دارد ولی در تلاش هستیم که در سه ماه آینده کمبودی در زمینه تأمین کنجاله نداشته باشیم.
منبع:

1399/06/27
00:58:35
5.0 / 5
1760
تگهای خبر: بازار , خرید , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
تولیدو